Terminátor 3 pokračuje Matrixem: 10 filmových pecek, které na sebe skvěle navazují

Protože celek je víc než součet částí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka - upoutávka

reklama

Na sobotní večer máme na COOLu připravené nečekané kombo – nejprve se můžete od 20.00 rozněžnit s dětskou fantasy třetích Letopisů Narnie, jenom abychom pak všechna její poselství rozhasili s apokalyptickým Apocalyptem od 22.35! Tematická linka mezi oběma filmy nad povahou světa vám projasní celý večer – tedy pokud jste cynici. Tím však nemusíte skončit! Vybrali jsme pět diametrálně odlišných filmových párů, které se dokonale doplňují jako první a druhý díl téhož příběhu.

District 9 + Den nezávislosti

Jestli ve filmovém světě postrádáme jedno vymodlené pokračování, pak je to právě sequel Districtu 9. Film o lidské šikaně ufounských UPRCHLÍKŮ totiž končí na zcela jasném poselství – jeden z emzáků nám unikl, a až se vrátí, nebude to pro lidstvo věru pěkné. Důkazem místo slibů může být třebas pokračování ve formě Dne nezávislosti, alternativně třeba i Války světů, pokud lidem nechcete moc fandit. Je-li libo vše trochu naředit, můžete si mezi oběma díly pustit „mezidíl“ Světová invaze: Bitva o Los Angeles, v níž se design emzáckých lodí nachlup blíží tomu z Distriktu, a v Los Angeles navíc Den nezávislosti tolik času nestráví.

Diktrikt 9, Den nezávislosti
Autor: TriStar/20th Century Fox Diktrikt 9, Den nezávislosti

Konference ve Wannsee + Atentát

Jedním z nejdepresivnějších bijáků vůbec je HBO videofilm jménem Konference ve Wannsee, v němž po 90 minut v reálném čase sledujete, jak parta největších nácků v čele s Reinhardem Heydrichem plánuje vyhlazení… inu, prakticky všech krom nich samotných. Film kopírující skutečnou konferenci z druhé světové totiž končí na smutné notě – nejenže se jim Konečné řešení zčásti povede a zemřou miliony civilistů, ale navíc většina viníků uteče spravedlnosti! Kdo však naváže na Wannsee starým českým atentátem o tom, kterak Heydricha do pekel odpálí československé komando výsadkářů, bude usínat mnohem lépe. A pokud nemáte Atentát, můžete vlastně ingredienci nahradit libovolnou jinou náckozabijačkou – sáhnout lze po Hanebných panchartech nebo letošním Antropoidu.

Konference ve Wannsse, Atentát
Autor: HBO/Filmové studio Barrandov Konference ve Wannsse, Atentát

Kontakt + Hvězdná brána

Chytré filmy, které se do detailů zabývají logickými implikacemi mimozemského kontaktu a nuancemi mezinárodního práva a kultury v jeho kontextu, máme fakt rádi. Taky máme ale vlastně rádi filmy, v nichž Kurt Russell mrkne na ufounského strážného, řekne „Jak se vede?“ a vpálí mu do břicha dávku z MP5. Proč to tedy nezkombinovat? Kontakt do nejmenších detailů řeší zachycení mimozemského signálu a stavbu obří teleportační mašiny. Z cesty do vesmírných dálav toho však na konci záměrně moc neukazuje. Naštěstí tu máme „pokračování“, v němž se na novou misi vydá tým pod vedením plukovníka O’Neila! Hvězdná brána navíc kreativně řeší hlavní morální dilema kontaktu, totiž otázku, jestli existuje Bůh – odpověď zní: „Ano, ale když jde v noci na záchod, svítí si očima...“

Kontakt, Hvězdná brána
Autor: Warner Bros./MGM Kontakt, Hvězdná brána

2012 + Vodní svět

Uznáváme, že není mnoho dobrých důvodů, proč si pustit zrovna TOHLE kombo filmů, v páru však 2012 a Vodní svět fungují dost dobře! Zatímco konec 2012 totiž implikuje, že se několik tisíc přeživších lidí na megaponorkách může těšit na šťastnou budoucnost (co na tom, že zemřelo 7 miliard lidí?), teprve díky kombinaci s Vodním světem působí 2012 řádně katastroficky. Žádný hepáč se nekoná, námořníci budou jako v Bibli po generace hledat suchou zaslíbenou (suchou) zem – konečně depka, jak má být!

2012, Vodní svět
Autor: Columbia Pictures/Universal Pictures 2012, Vodní svět

Terminátor 3 + Matrix

Také jste vždy cítili, že Terminator: Salvation není tím pravým pokračováním kultovní ságy Terminátor? Nevadí! To nejlepší pokračování totiž natočili o víc jak 10 let dřív sourozenci Wachovští. Matrix má vše, co člověk chce od souboje maniakálních robotů s lidmi, a navíc prakticky nic v prvních třech filmech nepopírá možnost, že Skynet zavírá lidi do virtuální reality. Pravda, trilogie Matrix sama o sobě nemá zrovna uspokojivé zakončení – dejte nám však vědět, jaké „náhodné pokračování“ by pro změnu mohlo navazovat na první Matrix! Anebo obecně na kterýkoliv jiný film!

Terminátor 3, Matrix
Autor: Warner Bros. Terminátor 3, Matrix

Narnijská Plavba Jitřního poutníka začíná na Primě COOL v sobotu ve 20.00, Apocalypto pak tamtéž ve 22.35!

reklama

reklama