Terminátor vs. Robocop: Nové video řeší, kdo by vyhrál souboj filmových kyborgů

Souboj dvou ikonických robotů, z nichž jeden je vlastně v jádru stále člověkem. Pomůže mu to v boji?
Terminátor vs Robocop
Terminátor vs Robocop
MGM / Orion Pictures / koláž

reklama

Kdo by stanul vítězoslavně nad troskami svého soupeře – Terminátor, nebo Robocop? Tuhle otázku si položili tvůrci z kanálu The Infographics Show a pořádně se do ní položili ve více než jedenáctiminutovém videu. Postavili proti sobě klasický model T-800 (Arnieho) se základním Robocopem z původního filmu z roku 1987. Roboti mohli používat jen svou základní výstroj a výzbroj.

Video zevrubně rozebírá vlastnosti obou robotů a jejich odlišnou podstatu. Terminátor je android. Ačkoli se ve filmu představuje jako kybernetický organismus, není organický, ale plně robotický a svou vnější slupkou se pouze vydává za člověka. Robocop je oproti tomu kyborg – má mozek, tvář i část trávicího traktu z policisty Alexe Murphyho. 

Kromě toho, že má T-800 odolnější tělo i silnější výzbroj, má taky rychlejší strojové reakce. Robocop je sice schopný komplexnějšího abstraktního myšlení a jeho mozek nepůjde jen tak „hacknout“, jeho lidská podstata ho však činí méně efektivním a hlavně zranitelným v případě nárazů nebo extrémních teplot.

Přestože může být v dlouhodobé válce lidské myšlení Robocopa výhodou, v čistě bojové situaci jeden na jednoho nemá na svého soupeře ze vzdálenější budoucnosti nárok.

Souhlasíte?

reklama

reklama