Thor 4: Russell Crowe odhalil, jakého boha hraje v nové marvelovce

Po necelém měsíci spekulací se svět konečně dozvěděl, jak to je s rolí Russella Crowea ve filmu Thor: Love and Thunder.
Gladiátor a Thor
Gladiátor a Thor
Universal Pictures / Marvel Studios

reklama

Když se na konci března provalilo, že si ve čtyřce Thora zahraje i Russell Crowe, komiksoví fanoušci okamžitě začali spekulovat o jeho roli. Bude klaďas, nebo padouch? Obyčejný člověk, nebo mocný vesmírný bojovník? Otázka číslo jedna zatím zcela zodpovězena nebyla, u té druhé ale máme jasno. Crowe se nepromění v žádné ořezávátko, zahraje si totiž řeckého boha Dia.

Ano, čtete dobře. Norští bohové se ve filmu Thor: Love and Thunder potkají s těmi řeckými, což má samozřejmě precedens v papírových sešitech. Stejně jako si Anthony Hopkins střihl marveláckou verzi Odina, Crowe jednoduše bude marvelácký Zeus, jenž má mimochodem také syna – Herkula, vcelku důležitého člena Avengers.

Uvidíme, nakolik se detaily z komiksové předlohy otisknou do úspěšného filmového vesmíru. Crowe jako Zeus je nicméně na první pohled výhra, u níž trochu zarazí, že ji bývalý Gladiátor jen tak mimochodem prozradil v rádiu. Momentálně asi dostává od šéfa Marvelu menší pokárání, jelikož určitě zkazil nějaké plány, jak měla být jeho role odhalena.

Inu, stalo se. Teď je každopádně mnohem důležitější, že by Croweův Zeus (společně s dalšími řecký bohy?) mohl mít u Marvelu velkou budoucnost. Kdy udělá první krůček? Thor: Love and Thunder půjde do kin 5. května 2022, trailer ale samozřejmě dorazí tak o půl roku dříve!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!