Transgender postava v Thorovi 4: Všimli jste si, komu ve filmu změnili pohlaví?

Jedna z oblíbených postav prošla v novém díle Thora nečekanou změnou. A Marvel si určitě myslel, že si toho nikdo nevšimne!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Thor: Láska jako hrom
Marvel Studios

reklama

„Tohle je můj hodně dobrej kámoš, Miek. Je to hmyzák a místo rukou má meče,“ uvedl Korg při prvním setkání s Thorem svého sidekicka. Potkali se tehdy na planetě Sakaar, kde byli zajati krutým Velmistrem a museli bojovat v gladiátorském turnaji.

Miek ve filmu Thor: Ragnarok
Autor: Marvel Studios Miek ve filmu Thor: Ragnarok

Hmyzácký bojovník Miek z národa Sakaarů se po trojce Thora objevil i v Avengers: Endgame a rychle se stal oblíbencem fanoušků, kteří však u čtvrtého Thora zůstali dost zmatení. Miek totiž bez vysvětlení změnil pohlaví. V novém filmu dělá osobní sekretářku Valkýře v Novém Asgardu a ostatní o Miekovi najednou mluví v ženském rodě.

Technicky nejde o úplné překvapení, protože novou podobu Mieka (nebo teď spíš Mieky?) představil režisér filmu Taika Waititi už dříve v instagramovém živém přenosu s fanoušky. Tam bez okolků potvrdil, že bude Miek tentokrát vystupovat v ženské roli.

Miek jako sekretářka ve filmu Thor: Láska jako hrom
Autor: Marvel Studios Miek jako sekretářka ve filmu Thor: Láska jako hrom

Jelikož je Miek mimozemšťan, nemusí u něj být pohlaví teoreticky nijak definováno. Ostatně v Ragnaroku se ho Korg v jedné scéně ptá, zda nenakladl vajíčka, což by znamenalo, že jeho rozmnožování nemusí stát na binárnosti pohlaví. V předchozích filmech byl nicméně vždy oslovován v mužské rodě a měl brnění.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením každopádně je, že Miek mezi filmy jednoduše změnil své pohlaví z mužského na ženské. Oficiální vysvětlení zatím nemáme, Marvel ale možná časem přizná, že se v Thorovi 4 jednoduše ukrývá další transgender hrdina z komiksového vesmíru s Avengers.

Thor: Láska jako hrom
Autor: Marvel Studios Thor: Láska jako hrom

Zarazila vás změna pohlaví u Mieka, anebo jste si jeho přerodu z bojovníka v sekretářku ani nevšimli?

Zdroj: Screenrant

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!