Vystřižená scéna z nového Thora úplně mění roli, jakou má Zeus ve filmovém světě od Marvelu

Zeus a jeho vztah s Thorem měl původně ve filmu podstatně jiný vývoj.
Zeus ve filmu Thor: Láska jako hrom
Zeus ve filmu Thor: Láska jako hrom
Marvel Studios

reklama

Text obsahuje spoilery z filmu Thor: Láska jako hrom!

Ve filmu Thor: Láska jako hrom byl představen vládce bohů Zeus, kterého dost ujetým způsobem ztvárnil Russel Crowe. Bůh hromu se za ním vydal do Omnipotence City, kde mu však Zeus odmítl pomoct v boji s Gorrem, a tak ho Thor propíchl jeho vlastní zbraní, tedy bleskem, který si pak ponechal ve svém arzenálu.

Jenže nebyl by to Zeus, kdyby se nebyl schopen z útoku vzpamatovat, a tak diváky překvapil návratem v titulkové scéně, kdy zaúkoloval svého syna Herkula (Brett Goldstein), aby dal Thorovi za vyučenou. Jenže král Olympu měl původně ve filmu větší roli, jak ukazuje vystřižená scéna, která vyplula před brzkým vydáním filmu on-line i na fyzických nosičích.

Thor v ní navštěvuje v nemocnici Jane Foster (Natalie Portman), řeší s ní její krutou diagnózu a doufá, že to spolu všechno zvládnou, protože on teď má pro koho bojovat... pro ni! Najednou však zaslechne křupání za závěsem, odhrne ho a spatří Dia, jak vše poslouchá a u toho se futruje zmrzlinou.

Špízující Zeus přizná, že se v Thorovi mýlil a slíbí, že pro něho má něco, co by mohl potřebovat. V jedné verzi filmu tak došel Zeus s Thorem k jistému smíření a své blesky mu nabídl sám. To znamená, že musí existovat i rozdílné verze vyústění v Omnipotence City i zmíněné titulkové scény, tedy původně odlišné představy o tom, jak měli Zeus i Herkules působit ve filmu i budoucích marvelovkách. Je známo, že ve filmu původně byl i Grandmaster (Jeff Goldblum) a obří trpaslík Eitri (Peter Dinklage), ale padli za oběť radikálnímu krácení.

Co říkáte na vystřiženou scénu, která smířila Dia s Thorem?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!