Tohle 6 nejlepších animáků posledních let! Viděli jste je všechny?

Pecky pro fandy kreslení.
Doba ledová
Doba ledová
20th Century Fox

reklama

Nevěřte předpovědi, v sobotu večer se notně ochladí – ve 20.00 totiž na Prima COOL začíná oblíbený animovaný film Doba ledová! Komediální klasika z roku 2002 patří do zlatého fondu moderní animované vlny, která spoléhá již výhradně na počítače. Vzpomeňte s námi na její další matadory, kteří dokazují, že "digitální animák" rozhodně není nadávka!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doba ledová - upoutávka

6) VALL-I

Vezměte příběh o opuštěném robotovi, který bude po milénia uklízet zabordelenou Zemi, přidejte lovestory s jinou robotkou, a nakonec to vše zalijte fenomenální epickou sci-fárnou! VALL-I začíná jako komorní němý film a končí skoro jako Hvězdné války – a po celou tu dobu je změna přirozená a film při ní neztrácí ani kapku svého nakažlivého elánu. Přitom už jen skutečnost, že se Pixar nebál jít na trh s filmem, jehož hlavní hrdina je prakticky němý, stojí za palec namířený k nebesům.

Wall-I
Autor: Pixar Wall-I

5) Jak vycvičit draka

Mít během dorůstání trochu chatrnější muskulaturu je vždycky náročné – a tím spíše, pokud jste teenagerem mezi Vikingy. Hlavní hrdina sympatického animáku Jak vycvičit draka se naštěstí po vyhroceném úvodu dá dohromady s krutopřísným drakem a vše se v dobré obrátí. Na Jak vycvičit draka není však pozoruhodná ani tak zápletka, jako spíše velká porce nápadů a pozitivní atmosféry, kterou by tomuhle bijáku mohly závidět i mnohé pixarovské snímky!

Jak vycvičit draka
Autor: Dreamworks Jak vycvičit draka

4) Toy Story 3

Série Toy Story v roce 1995 vlastně éru moderních digitálních animáků původně nakopla! Slabší, ale přesto pořád fajnový druhý díl nakonec v roce 2010 završila masakrální trojka, v níž hračky čelí nejisté budoucnosti. Jejich dětský majitel totiž vyrostl – a ruku v ruce s ním vyrostli i diváci, kteří se u Toy Story v roce 1995 tak dojímali. Chytře zkonstruovaná zápletka hýřila nostalgií i vážnějšími motivy, přesto nikdy neopustila ani zábavnou rovinu. Zkrátka a dobře: moderní klasika!

Toy Story 3
Autor: Pixar Toy Story 3

3) Shrek

I když se v majoritě seznamu držíme spíše filmů po roce 2010 (protože jinak bychom se utopili pod všemi Úžasňákovými, Mravenci Z a Hledáním Nema), u Shreka musíme učinit výjimku. Tahle frančíza sice s postupně přibývajícími díly začala realizovat vše, čemu se původně vyhýbala – zejména tlak na roztomiloučká klišé – její první díl však pořád platí za sympaticky ironickou pecku. Animace je sice notně topornější a celý film má notně opotřebovaný nádech, utahovat si z pohádkových stereotypů ovšem funguje stejně dobře v roce 2017 jako v roce 2001.

Shrek
Autor: DreamWorks Pictures Shrek

2) Zootropolis: Město zvířat

Můžou vedle sebe žít vlci a zároveň ovce? Loňský Zootropolis si na sebe navrstvil nejen sympatickou detektivní story o typicky nesourodém policajtském duu (paradoxně doslova, totiž králice vs. lišák), ale navíc na světlo světa uvrhl i aktuální téma o střetu civilizací, kultur, národů a kdo ví koho všeho ještě. Výsledek byl biják par excellence, který někoho nadchnul a jiného naštval – a aby něco takového dokázala digitální pohádka, to už je um!

Zootropolis
Autor: Walt Disney Animation Studio Zootropolis

1) V hlavě

Na pixarovských snímcích je přesto nutno ocenit jistou vyšší míru originálních nápadů. Zatímco jiné filmy totiž na trampoty dospívání pohlížejí tak nějak zvenku, pixarovský biják V hlavě se na peroucí se myšlenky podívá pěkně zevnitř – skrze antropomorfizované postavičky symbolizující různé nálady mladé holčiny Riley. A výsledkem je film, který vrátil Pixaru pověst animátorské špičky. Nejenže totiž už tradičně umí vzít za srdce, ale zároveň disponuje překvapivou hloubkou a nadšením. Jsou zkrátka témata, na která jsou animáky lepší než kterékoliv jiné snímky.

V hlavě
Autor: Pixar V hlavě

Doba ledová začíná už v sobotu ve 20.00 na Prima COOL!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!