Tohle je 10 nejlepších letošních hororů! Dobře si je všechny zapamatujte!

Pojďte se bát...
Rozpolcený
Rozpolcený
Universal pictures

reklama

Moderní horory jsou na tom rok od roku líp. Jejich výroba totiž většinou moc nestojí a tak studia hledí spíše na kvalitní náměty, kterých jim shodou okolností chodí stále dost. Pak už vlastně stačí jenom talentovaný režisér a šikovní herci, no a nová děsivá pecka je na světě. Tenhle rok tomu nebylo jinak, a proto už v červenci můžeme v klidu vybírat prozaíimní desítku nejlepších. O které filmy jde?

A Dark Song

Režie: Liam Gavin

Náročný horor vypráví o ženě, která je na dně a tak se rozhodne podstoupit extrémně komplikovaný rituál, který by jí teoreticky mohl pomoci spojit se s milovanou osobou. Vyhledá tak pomoc experta přes okultní vědy a společně se zavřou do opuštěného domu, kde je čeká hlavně obří dávka utrpení. Nic pro slabší povahy.

A Dark Song
Autor: Kaleidoscope Entertainment A Dark Song

Nicota

Režie: Jeremy Gillespie a Steven Kostanski

Nicota je poměrně ambiciózní dílo. Stojí za ním totiž kreativní režijní duo, které zkušenosti čerpalo především z tvorby vizuálních efektů a taky natáčení artových filmů. Vizuálně se tak jedna o silně výrazný počin, který ale neztrácí ani po stránce děje, který odkazuje na velikány jako Lovecraft, Carpenter a další. Ideální na letní večer s přáteli.

Nicota
Autor: Screen Media Films Nicota

Přeměna

Režie: Michael O’Shea

Čtrnáctiletý Milo trpí šikanou a osamělostí. Útěchu proto hledá ve své skrývané potřebě pít lidskou krev. Film je však geniální v tom, že si nikdy nebudete tak úplně jistý, jestli sledujete film o sériovém vrahovi, nebo upírovi. Vážně.

Přeměna
Autor: Strand Releasing Přeměna

Raw

Režie: Julia Ducournau

Tenhle film už od loňské festivalové premiéry provázely zvěsti o kolabujících divácích, a to je asi ten nejlepší možný marketing, jaký si horor může přát. Snímek vypráví o dívce, která nemá zrovna snadné dospívání. Zahrnuje totiž kanibaly, podivné rituály a taky hektolitry krve.

Raw
Autor: Wild Bunch Raw

Rozpolcený

Režie: M. Night Shyamalan

Film o chlapíkovi, který trpí poruchou osobností. Má jich celkem 23 a jednou z nich je i sériový vrah, který unese tři mladé dívky. Ty se následně snaží za každou cenu utéct, jejich cesta ke svobodě ale rozhodně není snadná. Zní to jednoduše, film ale překvapivě šlapal a díky obřímu zvratu na konci se stal jedním z nejdiskutovanějších v letošním roce.

Rozpolcený
Autor: Universal pictures Rozpolcený

The Blackcoat's Daughter

Režie: Oz Perkins

Skoro až hypnotický film, který toho neřekne příliš, vše se odehrává jakoby v náznacích, pak ale náhle z ničeho nic udeří a vy se ještě po skončení budete třást strachy. V hlavní roli září herečka Emma Roberts, která se musí poprat s hodně škaredou realitou uvnitř soukromé katolické školy.

The Blackcoat's Daughter
Autor: A24 The Blackcoat's Daughter

The Devil's Candy

Režie: Sean Byrne

Metalový koncert říznutý satanistickými rituály a rodinným dramatem? Tak zhruba tak nějak by se dal popsat film, jenž vás zavede spolu s hlavní postavou do amerického státu Texas, kde si manžel a otec vyzkouší jaké to je, když se ve vás začne probouzet šílené zlo.

The Devil's Candy
Autor: IFC Midnight The Devil's Candy

The Girl with All the Gifts

Režie: Colm McCarthy

Zombie film podle předlohy Mika Careyho (Lucifer) vypráví o nakažené dívce jménem Melanie, její učitelce a taky vědkyni, kterak se snaží společně přežít. A pokud toužíte po opravdu kvalitním zombie příběhu, pak je tenhle kousek přesně pro vás!

The Girl with All the Gifts
Autor: Saban Films The Girl with All the Gifts

Uteč

Režie: Jordan Peele

V Americe mají s rasismem dlouholetou zkušenost. Silně propírané téma tak logicky budí emoce i dnes, a díky častým předsudkům a zaběhlým stereotypům není těžké si představit horor, který přesně s tímhle tématem bude pracovat. Snímek Uteč to zvládl perfektně, odrážel jak problémy současné Ameriky, tak i časté neduhy moderních hororů. Zkrátka chytrá zábava, jak se patří.

Uteč
Autor: Universal pictures Uteč

Vetřelec: Covenant

Režie: Ridley Scott

Pokračování Promethea a další krok blíž k navázání na prvního Vetřelce to letos od spousty kritiků schytalo, divákům se ale film převážně líbil a i v tak tvrdé konkurenci si tu zmínku v letošní top 10 zaslouží. Minimálně po vizuální stránce byl totiž film precizně zrežírován a moc hezčích sci-fi do kin poslední dobou nechodí.

Vetřelec: Covenant
Autor: 20th Century Fox Vetřelec: Covenant

reklama

reklama