Tohle je 5 nejlepších komedií s šílenými boháči! Které jsou lepší než Iron Man?

Kdo říkal, že chorobná bohatost není vtipná?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vítej doma - upoutávka

reklama

Sobota večer bude na Prima COOL hýřit kontrasty – od 22.05 se totiž bohatý Martin Lawrence v komedii Vítej doma vrátí do rodné vísky, z níž kdysi utekl. A to je recept pro mnoho vtipného mrzení, které by asi bylo děsivé prožívat, ale o to lepší je jej sledovat! Komedie o superboháčích, kteří vyvádějí různé vylomeniny, jsou ostatně žánr s dlouhou životností. Vybrali jsme pro vás pět důkazů.

05) Iron Man

Cože? Tak vy jste si mysleli, že Iron Man není komedie? Omyl, holomkové! Humor a nadsázka je jedna z největších devíz marvelovek, ostatně srovnejte si Tonyho "Jsem věčný ironik" Starka s jeho kolegou ze stáje DC – Brucem Waynem. Zatímco Tony prohodí mezi drinkem a létajícími brněními v průměru 3,6 hlášek za políčko, Bruce Wayne je znám především tím, jak skvěle umí depresivně civět ze skály. Především první Iron Man, ale v zásadě i každý další poté, umně dokazují, jak dobře umí Tony vyloudit úsměv na rtech. 

Iron Man
Autor: Disney/Marvel Iron Man

04) Jurský park

I když má Jurský park vcelku daleko ke komedii jako takové (tedy alespoň z pohledu lidí – za dinosaury jde totiž o třeskutou burlesku o jednom prodováděném, lidským masem ochuceném dni!), jeho John Hammond rozhodně platí za prototyp šíleného milionáře. Financuje proboha tajný výzkum oživení pravěkých monster, lidi! I samotná zápletka má oproti tradičnějším hororům jakožto "rodinný film" svá mnohá světlá a odlehčená místa – snad nejsme zrůdy, když jsme se u Jurského parku mnohokrát zasmáli.

Jurský park
Autor: universal Jurský park

03) Kouzelný Kristián

Skočme však už skutečně do světa čirých komedií. Kouzelného Kristiána zřejmě zná pomálu diváků, tahle britská ujetina z roku 1971 však patří mezi jedny z nejsympatičtějších komedií Petera Sellerse, a navrch se jedná o raný film z dílny budoucích Monty Pythonů. O vyšinutosti příběhu však nemůže být pochyb – Sellerův superboháč se rozhodne pro zachování své dynastie adoptovat náhodného bezdomovce, toho času s tváří Ringo Starra (!), načež se dvojice pomate zcela a začne lidem okolo sebe tropit nejrůznější pošetilosti.

Kouzelný Kristián
Autor: Commonwealth United Entertainment Kouzelný Kristián

02) Zoolander

To u Zoolandera již nemůže být o komediálním naturelu nejmenších pochyb. Naopak – pro některé diváky je Zoolander až PŘÍLIŠ vtipný, se všemi jeho pologramoty v hlavních rolích. Faktem je, že právě to je ale pointa zápletky. V té trénuje módní král a šílený bohatýr Jacobim Mugatu vlastní armádu nájemných zabijáků ochotných splnit jakýkoliv rozkaz. Mugatu je totiž verbuje mezi těmi nejlepšími mužskými modely. Je to však plán tak šílený, jakožto i logický. Těžko tedy říct, kdo je v téhle zápletce vlastně skutečně bez rozumu – Mugatu, anebo Zoolander?

Zoolander
Autor: Paramount Zoolander

01) Karlík a továrna na čokoládu

Ten jediný, skutečně nejšílenějších zbohatlík, nese ve skutečnosti jméno "Willy Wonka", a děti straší ve snech už pěkných pár desetiletí. Moderní slavná předělávka s Johnnym Deppem, přitom Wonkovi ještě více povolila šrouby normality – nejenže tak sledujeme multimegamiliardáře, který zbohatnul na prodeji čokolády, po níž se projíždí na loďce, a pěstuje si vlastní rasu liliputů, ale navíc se ke svým dětským návštěvníkům chová s grácií Michaela Jacksona! Výsledek je k popukání... Ale Karlík a továrna na čokoládu je jenom o fous méně hororovým zážitkem než Jurský park!

Karlík a továrna na čokoládu
Autor: Warner Bros. Karlík a továrna na čokoládu

Vítej doma vás přivítá v sobotu ve 22.05 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!