Tohle je 5 nejoriginálnějších apokalyptických filmů! Viděli jste je všechny?

Zapomeňte na zombies i cáklého Maxe.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mrazivé peklo - upoutávka

reklama

Doba ledová si nevybírá - na tuhle atypickou apokalypsu dojde v našem silvestrovském béčku Mrazivé peklo, jež startuje v sobotu ve 20.00 na Prima COOL! Zdejší svět zmrazený dopadem komety je jedním z příkladů, že konec civilizace lze vykreslit i bez zombíků nebo ujetosti Šíleného Maxe. Napadlo nás několik podobných přístupů.

Snowpiercer

Také ve vychvalovaném sci-fi/postapu/metafoře/magořině Snowpiercer svět zachvátila nová doba ledová. Tentokrát za ní nemůže kometa, nýbrž staří dobří lidé, kterým se z rukou vymknul projekt na potlačení oteplování. Co, jak a proč je celkem šumák - přežívá jenom mikroverze společnosti uvnitř donekonečna jedoucího vlaku, v jehož nitru však bují nespokojenost a duch revoluce. Nakonec se v existenčně pojatém bijáků ukáže vzpoura být posledním okamžikem lidstva jako takového.

Snowpiercer
Autor: CJ Entertainment Snowpiercer

Cesta

Ještě depresivnější pojetí má Cesta na motivy stejnojmenného románu. Zatímco temnota Snowpiercera čerpala z toho, že jsou přeživší zbytky vlády naprosto amorální, v Cestě ani žádná vláda není. Lidstvo, roztroušené do malých vzájemně bojujících samot a jedinců, žije na umírající planetě, která není s to podporovat růst plodin - vše, o co se tu vlastně bojuje, je okamžik, kdy dojde poslední konzerva... nebo lidské maso.

Cesta
Autor: The Weinstein Company Cesta

Den, kdy Země vzplanula

Mezi mnoha nepravděpodobnými scénáři o invazi ufounů nebo útoku nacistů z Měsíce nabídl v 60. letech Den, kdy Země vzplanula poměrně příjemně aktuální a doslova přízemní scénář - poslední test supersilné atomovky velmi drobně, avšak postupem času stále významněji ovlivnil orbitu Země a ta nyní padá vstříc Slunci. Postupné uvědomění, že pouhá honba za silnější prskavou může tak hloupě (ač spektakulárně!) způsobit katastrofu celé planety, je spolu se stále výraznějším horkem poctivým kusem filmařiny.

Den, kdy Země vzplanula
Autor: British Lion Films Den, kdy Země vzplanula

Potomci lidí

Ani komety, ani bomby, ani ufouni - jenom nefungující dělohy. V Potomcích lidí se prostě lidstvo "ze dne na den" stane neplodným a nikdo neví proč, natož aby se tušilo, jak to změnit. Skoro po dvou dekádách z lidí v kolabujícím světě postupně vyprchá veškerá naděje a sledovat, jak rozpadlým dojmem výsledek působí, je skutečná radost - tedy pokud jste nihilisté!

Potomci lidí
Autor: Universal pictures Potomci lidí

Delikatesy

Kanibalistická realita Delikates je vlastně něco jako Cesta, kdyby ji režisér nepojal jako temné drama, ale jako surrealistickou černou komedii! Film natočený typicky ujetým francouzským způsobem zahřeje u srdce (a v bříšku) každého milovníka Hannibala, jeho story se však navíc odehrává po blíže neurčené apokalypse středního proudu, jež učinila maso luxusní komoditou. Naštěstí přeživších lidí je pořád ještě dost, takže může být solidní řízek (s trochou kreativní řezničiny) stále relativně dostupný!

Delikatesy
Autor: Miramax Delikatesy

Mrazivé peklo propukne v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

reklama

reklama