Tohle je 5 nejvíc nedoceněných filmů letošního roku! Viděli jste alespoň jeden z nich?

Byla by škoda je minout.
Opravdu ujetá komedie Vábení sirén
Opravdu ujetá komedie Vábení sirén

reklama

Některé filmy prošumí prostě proto, že jsou jednoduše špatné nebo nepovedné. U mnoha filmů je to ale složitější – prostě mají smůlu, že se netrefily do momentálního vkusu kritiků nebo nálad diváků, měly špatnou kampaň nebo jen prostě vyšly ve špatný čas a zapadly vedle konkurence. Jaké filmy podle nás letos neprávem potkal takový krutý osud?

Král Artuš: Legenda o meči

Viděli jsme už spoustu moderních adaptací slavných legend, ale tahle je jedna z nejlepších – nebere sice předlohu příliš vážně, ale přes záplavu videoklipové akce dokáže poutavě vyprávět a drží si originální ujetě zábavný styl. Přidejte výtečné řemeslo, charismatické herce a třeba i skvělou hudbu a pochopíte, proč nás tak mrzí, že byla tahle pecka jedním z propadáků roku.

Červená želva

Nejpodmanivější animák roku není žádnou zábavnou podívanou pro celou rodinu jako od Pixaru. Pomocí prosté ale nádherné animace totiž předává beze slov magický příběh o koloběhu života a o tom, že všechno je vzájemně propojené. Animovaný film pro dospělé, kterým mnohdy připomene příběh trosečníka vlastní zlomové momenty a životní křižovatky.

Vábení sirén

Puberťácká komedie, drama, horor, muzikál, trocha erotiky – tohle všecho je ujetý film polské režisérky Agnieszky Smoczynské z roku 2015, který se letos podíval do celého světa. Vypráví příběh dvou ztracených mořských panen, které se dostaly do světa polských diskoték osmdesátých let. Muzikál ze střední obrácený naruby... a daleko chytřejší a zábavnější.

Brigsby Bear

Totální geekovina, které vyvolává podobně nostalgické nálady jako retro seriálový hit Stranger Things – v jedné z hlavních rolí navíc válí Mark "Luke Skywalker" Hamill! Půjčíme si úryvek z jedné recenze: opravdu originální a mimořádně dojemná komedie.

Loganovi parťáci

Ne, tohle není žádný další spin-off ze světa X-Menů, ale novinka od věhlasného režiséra Stevena Soderberga, jehož největšími hity jsou striptérská pecka Bez kalhot nebo vloupačská série Dannyho parťáci. Tentokrát jde taky o pořádně zamotanou vloupačku, akorát hlavními hrdiny nejsou navonění chlápci v dobře padnoucích oblecích, ale partička buranů a lůzrů z vidlákova. Hvězdná sestava ve složení Channing Tatum, Daniel Craig, Adam Driver nebo Katie Holmes naprosto exceluje a film dojímá, napíná i baví od první do poslední minuty.

reklama

reklama