Tohle je 7 nejlepších akčních komedií všech dob! Viděli jste je všechny?

I akční řezníci se rádi od srdce zasmějí!
Legenda o opilém Mistrovi - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kultovní akční komedie Legenda o opilém Mistrovi vás na Prima COOL pobaví již ve čtvrtek ve 21.50. Jackie Chan, který se při jejím natáčení tradičně značně dorasil, v ní dokazuje, že spojit akční potěchy a komediální talent není nic snadného! Připomene vám to ostatně i sedm dalších perel mezi akčními komediemi.

07) Muži v černém

Jenom 90. léta mohla být obdobím, kdy film o dvojici agentů tajících před lidstvem otřesné vládní spiknutí hrozící den co den apokalypsou vznikl jako čistá a nenáročná komedie. Jednička byla z celé série nejlepší a dodnes je její nezávazný duch povznášejícím kusem moderní komedie.

Muži v černém
Muži v černém
Columbia Pictures

06) Tango a Cash

Ještě než se Sylvester Stallone rozhodl dát dohromady úplně všechny herce 80. let do jediného filmu, zažil si něco podobného v Tango a Cash. Vtipná detektivka z roku 1989 tepe slovním fotbalem mezi Stallonem a Kurtem Russellem a ukazuje, proč jsou dvě akční vždy zábavnější než jenom jedna!

Tango a Cash
Tango a Cash
Warner Bros.

05) Mizerové

Tentýž recept samozřejmě nabídli i první Mizerové, biják pevně zakotvený v subžánru buddy movies, v nichž komika vzniká z nesourodého dua (policejních) partnerů. Mohli bychom zmínit i Smrtonosnou zbraň, ale Mizerové jsou s jejich metavtipy a bayovskou akcí soudobé generaci přece jenom asi bližší.

Mizerové
Mizerové
Columbia Pictures

04) Policajt v Beverly Hills

Jedním z prototypů tohoto žánru, který se nebál ukázat policejní postavu jako totálního vtipálka, byl samozřejmě už Policajt z Beverly Hills z 80. let. Polovina zdejších vtipů už poněkud zestárla (a pohled na Eddieho Murphyho vzhledem k pozdějšímu vývoji jeho kariéry vyvolává spíše slzy), čistě z respektu však tenhle kousek zmínit musíme!

Policajt v Beverly Hills
Policajt v Beverly Hills
Paramount Pictures

03) 21 Jump Street

Nemlich stejný princip v moderním kabátku nedávno přinesl i remake 21 Jump Street, najdeme tu totiž vše: ještě divnější duo, ještě více metahumoru, ještě více sprosťáren. Recept však opět nefungoval u všeho, a není se tak čemu divit, že se další filmy (remake Pobřežní hlídky) "shodou okolností" jaly "pokusit se" o něco "velmi podobného"...

21 Jump Street
21 Jump Street
Columbia Pictures

02) Jednotka příliš rychlého nasazení

Britové vždy disponovali zcela jiným stylem komiky a nikde to není vidět tak dobře jako na Jednotce příliš rychlého nasazení. Trio Pegg, Frost & Wright si tu nepokrytě tropí srandy z akčních filmů i jejich amerických komických variací – a činí tak zcela typicky britským stylem, v němž je dokonale znemožněna jak původní látka, tak i její ostrovní parodie. Nemůžeme se toho nabažit!

Jednotka příliš rychlého nasazení
Jednotka příliš rychlého nasazení
Universal pictures

01) Pravdivé lži

Kdesi mezi tím však vykoukává akční legenda, která nejenže nestárne, ale naopak mládne. Svého času nenáročná konina, kterou si Cameron natočil v podstatě jako takovou dovolenou od "skutečných filmů", se stala moderní klasikou a paradoxně i oknem do budoucnosti plné všemocných tajných služeb a fundamentalistických teroristů. A z toho všeho si Pravdivé lži dělaly srandu mnohem dřív, než to bylo cool!

Pravdivé lži
Pravdivé lži
20th Century Fox

Legenda o opilém Mistrovi začíná už ve čtvrtek od 21.50 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama