Tohle je 7 největších hollywoodských hvězd, za které vděčíme komiksovým filmům!

Z koho udělaly komiksy globální celebritu?
X-Men 2 - upoutávka

Neděle večer bude na Prima COOL od 20.00 patřit filmu X-Men 2. Právě druhý díl slavné ságy na počátku milénia potvrdil, že éra komiksových filmů snese i mnohem serióznější podání, než jaké dával třeba tehdejší Spider-Man. A to sebou láká i slavné hollywoodské herce, kteří by bez ní nebyli zas tak slavní. O koho jde?

07) Jennifer Lawrence

Jen prorazila díky dramatu do morku kosti a dost ji proslavily Hunger Games, mezi největší hvězdy planety ji však dotlačila až role Mystique ve třech dílech s "mladými" X-Meny. Čtvrtý už je mimochodem na cestě a Jen u toho samozřejmě nebude chybět.

X-Men: Budoucí minulost
X-Men: Budoucí minulost
20th Century Fox

06) Hugh Jackman

Bryan Singer chtěl kdysi do role Wolverinea Russella Crowea a nakonec najal Dougraye Scotta. Po Scottově zranění na place Mission: Impossible se však hledal náhradník a Crowe doporučil Hugha Jackmana, který si na "Rosomákovi" postavil celou parádní kariéru!

Logan
Logan
20th Century Fox

05) Ben Affleck

Jistě, Ben Affleck je ohromně známým hercem a režisérem, pořádnou blockbusterovou slávu si však vydupal až rolí Batmana. Chudák Ben z toho není dvakrát šťastný, protože přijetí filmu Batman vs. Superman nebylo zas tak nadšené. Zatím ale tvrdí, že nikam neutíká, a už letos ho uvidíme v týmovce Justice League.

Batman
Batman
Warner Bros.

04) Christian Bale

Pořádnou hvězdu ale Batman udělal z Christiana Balea. Chameleon z mnoha malých dramat se ve filmech od Christophera Nolana děsně vyřádil a teď zase zkouší náročnější snímky. Respekt jeho odhodlání, Bale si tu slávu rozhodně zaslouží.

Temný rytíř
Temný rytíř
Warner Bros.

03) Patrick Stewart

Představitel kapitána Picarda možná není zas takovou hollywoodskou superstar, Profesor X mu ale bez debat nakopnul kariéru o level výš. Z hereckého mistra se tak zaslouženě stala velká celebrita a nazpátek z toho samozřejmě těžil i celý komiksový žánr.

X-Men 2
X-Men 2
20th Century Fox

02) Scarlett Johansson

Nepanují nejmenší pochyby o tom, že Scarlett nahradila Angelinu Jolie v pozici nejmocnější ženy Hollywoodu - a právě k téhle výsadě jí pomohlo angažmá u Marvelu, který z ní v roce 2010 udělal nesmírně populární Black Widow.

Iron Man 2
Iron Man 2
Marvel/Disney

01) Robert Downey Jr.

Roberta Downeyho Jr. byl vcelku populární už v 90. letech, pak ale přišla drogová doba temna, z níž ho vykoupil až v Iron Man z roku 2008. Jaká je situace dnes? Downey patří mezi největší filmové hvězdy na planetě a brzy ho uvidíme ve dvou dílech Avengers!

Iron Man 3
Iron Man 3
Marvel/Disney

Slavná komiksovka X-Men 2 začíná v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama