Tohle je největší tajemství Albuse Brumbála! Rowlingová odhalila, že se zamiloval do Grindelwalda

Aneb co v knihách nebylo…
Albus Brumbál
Albus Brumbál
Warner Bros.

reklama

Fantastická zvířata jsou megahit. Prequel potterovské ságy nakonec vydělal přes 800 milionů dolarů, takže se nemusíte bát o další díly. Dvojka, která se má odehrávat hlavně v Paříži, jde do kin 15. listopadu 2018. A s dvouletými intervaly by měla následovat další tři pokračování, v nichž se má nadále rozvíjet příběh Albuse Brumbála.

Ano, (budoucí) bradavický ředitel bude patřit mezi stěžejní postavy nové série - a je celkem jasné, že dozvíme mnoho detailů z jeho minulosti. J. K. Rowlingová ji načrtla už v románech s Harrym Potterem, to nejzásadnější odhalení však přišlo až po vydání sedmé knihy, když jsme se dozvěděli, že je Brumbál gay. Autorka slavné ságy pak jedním dechem dodala, že se Albus kdysi zamiloval do svého přítele Gellerta Grindelwalda (černokněžník, kterého v nových filmech hraje Johnny Depp), jenž bude hlavním záporákem dalších Fantastických zvířat.

Že je tohle odhalení staré 10 let? To máte pravdu. O Brumbálově homosexualitě ví snad každý, jeho milostné vzplanutí směrem ke Grindelwaldovi si ale pamatují jen nejzarytější knižní fanoušci. S blížícím se obsazením pětačtyřicetiletého Brumbála (kéž by si ho zahrál Colin Firth!) je tedy tahle informace znovu aktuální. A i když není jasné, kolik času jí filmaři věnují (Brumbál se do Grindelwalda zamiloval v 17 letech, takže by se musely použít flashbacky), rozhodně půjde o veledůležitý faktor v jejich nadcházejícím duelu!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!