Tohle je pravý důvod, proč byl filmový BioShock zrušen těsně před natáčením

Měli jsme k němu tááákhle blízko...
BioShock
BioShock
2K Games

reklama

Herní fanoušci si určitě pamatují, že byl v roce 2008 oznámen filmový BioShock. Režisér Gore Verbinski (Piráti z Karibiku) v něm chtěl oživit celý podvodní vesmír a zapřísahal se, že tak udělá s drsným eRkovým ratingem. Studio Universal ho film nechalo zhruba rok připravovat, pak jej ale náhle zrušilo a dodnes se moc nemluvilo o tom, co přesně se stalo.

BioShock se v různých variacích chystal ještě dalších pár let (jiní režiséři, jiný rating, jiný rozpočet...). Herní firma 2K Games a filmové studio Universal jej ale nikdy nedostaly před kamery. Co projektu vlastně zlomilo vaz? Verbinski teď při propagaci svého thrilleru Lék na život prozradil, že to byla kombinace vysokého rozpočtu a eRka. Mohl prý natočit "rodinnou" PG-13 verzi za 200 milionů dolarů nebo eRkovou za 80, z čehož si rezolutně odmítnul vybrat.

Reakce pánů z Universalu byla jednoduchá. Jelikož právě v kinech zklamalo pár velkých eRkových filmů (především komiksoví Watchmeni), BioShock dostal přesně 2 měsíce před natáčením stopku. Verbinski už měl v tu chvíli všechno po kupě a v podstatě si celý film přehrával ve svojí hlavě. Asi vás tedy nepřekvapí, že ho rozhodnutí dvakrát nepotěšilo a stálo ho pár nemilých bezesných nocí.

Jak to Verbinski s BioShockem vidí dnes? Po úspěchu Deadpoola (a snad i brzkého Logana) by prý jeho vize zase mohla být relevantní. V tuhle chvíli se kolem ní ale nic zásadního neděje, takže se určitě nezačínejte těšit předčasně.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!