Tohle je pravý důvod, proč Počátek s Leonardem DiCapriem nikdy nedostal pokračování

Proč se jedno z nejlepších sci-fi vůbec nikdy nedočkalo druhého dílu?
Inception (2010)
Inception (2010)
Warner Bros.

reklama

Snímek Počátek (v originále Inception) režiséra Christophera Nolana byl ve své době poměrně hodně odvážný. Nejednalo se totiž ani o pokračování zajeté značky ani o adaptaci slavné předlohy, tvůrci prostě vytvořili něco zcela nového a konečný výsledek tak překvapil nejen diváky, ale i kritiky. Proč jsme se tedy nikdy nedočkali pokračování?

Wolverine a Deadpool

Sám Deadpool vysvětlil, proč nebude v dalším Wolverineovi!

Zaprvé je tu samotný režisér. Ten se několikrát nechal slyšet, že o Počátku vždy přemýšlel jako o jednotlivém dobrodružství. Na druhou stranu, takhle přemýšlel i o prvním Batmanovi a k němu pak přidal další dva díly. Nolan tak pokračování zcela nevyloučil, zároveň by mu ale nevadilo, kdyby se Počátek dočkal herního zpracování. To by nabídlo větší volnost ve vyprávění a docela ladilo s onou dynamickou akcí, která se ve filmu vyskytovala.

No a pak tu jsou důvody finanční. Produkce takového filmu byla poměrně náročná a především drahá, přestože tedy film nakonec v kinech vydělal přes 800 milionů dolarů, pokračování, které by zákonitě muselo být dražší, by se studiu mohlo docela vymstít. A co vy, přáli byste si vidět pokračování k tomuhle filmu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!