Tom Cruise jako nový Iron Man v Doctoru Strangeovi 2? Tady je všechno, co se momentálně ví

Dokážete si představit v roli Iron Mana někoho jiného než Roberta Downeyho Jr.? Část fanouškovské komunity ano, bohužel však na základě značně pochybných zdrojů.
Takhle si fanoušci představují Toma Cruise jako Iron Mana
Takhle si fanoušci představují Toma Cruise jako Iron Mana
Marvel Studios

reklama

Co všechno může způsobit jeden fanouškovský artwork? Zdá se, že fandům hladovým po novinkách stačí k popuštění uzdy fantazii skutečně málo. S rozjížděním marvelovského multiversa se totiž po vzoru dění ve třetím Spider-Manovi nabízí spousta možností, jak vrátit do hry populární postavy – i když třeba s tváří jiného hereckého představitele. A tahle možnost zjevně budí spoustu emocí.

Co se tedy konkrétně stalo? Grafik Rahan Nejraoui na svém instagramovém profilu často zveřejňuje poutavé filmové obrázky, vycházející především z marvelovského univerza (MCU). Na hodně tenký led se však pustil 9. ledna, kdy zveřejnil myšlenku, že by se v chystaném filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství mohl objevit Tom Cruise jako alternativní Iron Man. Údajný drb podpořil myšlenkou, že Cruise byl původně pro roli Tonyho Starka skutečně zvažován, takže by se jí mohl ujmout alespoň nyní, když už Robert Downey Jr. pokračovat nebude. Zní to lákavě, že?

Očekávání však musíme udusat hned v zárodku – žádné oficiální zdroje o Cruisově budoucím angažmá v rámci MCU nehovoří. Dokonce ani příhody o jeho možném obsazení do této role před rokem 2008, kdy vznikl první snímek o Iron Manovi, se nezakládají na pravdě – sám Cruise v roce 2018 přiznal, že k získání role měl hodně daleko a nedovede si jako Tonyho Starka představit nikoho jiného než právě Roberta Downeyho Jr.

Jenže právě takto si zprávy na internetu žijí svým životem – pokaždé se z celé pravdy kousek odebere a na konci této pomyslné tiché pošty vznikne něco úplně jiného. Domnělého spojení Cruise s postavou Iron Mana se chytla řada pochybných webových stránek, na jejichž základě Nejraoui pravděpodobně vytvořil svůj obrázek – kterého se následně chytla spousta dalších neseriózních webů a kauza je na světě. Spousta fandů už jistě bere Cruisovo angažmá u MCU jako hotovou věc, což hercovy naděje na účast v dalších marvelovských projektech reálně jen snižuje.

Zdá se, že Nejraoui si s podobně provokativními příspěvky nedá pokoj – v tomtéž duchu zveřejnil další údajnou spekulaci ohledně obsazení Johna Krasinskiho do role Reeda Richardse neboli Mistera Fantastica, člena Fantastické čtyřky. Krasinski se má stejně jako Cruise už v květnu objevit ve dvojce Doctora Strange, takže... se docela brzy dozvíme, jak moc se tyto „spekulace“ trefují mimo cíl.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama