Další bláznivý kousek Toma Cruise: Takhle teď visel na křídle akrobatického letadla

Tom Cruise dokazuje, že co se týče neuvěřitelných kaskadérských kousků, blednou před ním i největší legendy.
Tom Cruise v přípravě na nový film vlál na křídle akrobatického letadla
Tom Cruise v přípravě na nový film vlál na křídle akrobatického letadla
Paramount Pictures

reklama

Tom Cruise (59) by si mohl užívat chvilky klidu poté, co dotočil Mission: Impossible 7, která zamíří do kin na podzim nadcházejícího roku. Jenže on už důkladně trénuje kaskadérské kousky do dílu osmého, aby ukázal, že před kamerou dokáže překračovat veškeré limity. Je totiž pověstný tím, že se nenechává nahrazovat kaskadéry a nechce si pomáhat ani digitálními triky, aby tím dodal svým filmům na intenzitě a uvěřitelnosti.

Během svátků díkůvzdání ho fotografové zachytili na letišti Duxford Airfield poblíž anglického Cambridge. Ve výšce 600 metrů vylezl z kokpitu žlutého dvoupilotního dvojplošníku na jeho křídlo, z něhož pak visel i během akrobatických výkrutů. Když letadlo letělo vzhůru nohama, dokonce si na křídlo sedl. U všeho bylo ještě druhé letadlo, ze kterého filmaři zkoušeli různé záběry.

Filmoví fanoušci si jistě vzpomenou na slavnou akrobatickou scénu z filmu Zvíře (1977), kde se taky Jean-Paul Belmondo nenechal nahradit kaskadérem a osobně absolvoval scénu na křídle letadla, to však letělo klidně ve stabilní letové hladině. 

Natáčení sedmého Mission: Impossible skončilo v září, ale počítá se už s osmým dílem, který by měl jít do kin v červenci roku 2023.


Co říkáte na nejnovější kousky Toma Cruise?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!