Tom Cruise začal natáčet Top Gun 2. Jak vypadá Maverick po 32 letech?

Maverick bude zase střílet, až si bude naprosto jistej! Je to jasný?
Top Gun
Top Gun
Paramount Pictures

reklama

Druhý díl osmdesátkové klasiky Top Gun je realitou. Pokračování leteckého náborovky z roku 1986 udělalo hereckou megahvězdu z Toma Cruise, a právě on se na sociálních sítích pochlubil první fotkou z natáčení – tedy přesněji řečeno fotkou z prvního dne natáčení s hashtagem Day 1, na které nechybí ikonická hláška Feel the need.

Film nese název Top Gun: Maverick a režie se bohužel neujme lodivod prvního filmu Tony Scott, který před šesti lety zemřel. Střídá ho Joseph Kosinski (Tron: Legacy 3D, Only the Brave), jenž s Cruisem pracoval už na sci-fi Nevědomí. Kosinski proslul jako precizní filmový designér. Opět si tedy užijeme vymazlené kýčovité záběry na západy slunce, které doplní siluety stíhaček a videoklipové scény s výraznou hudbou.

O příběhu se toho zatím moc neví. Určitě se ale bude točit kolem dronů, kteří pomalu nahrazují klasické piloty, a dá se přepokládat, že bude Maverick tentokrát velitelem a autoritou pro mladší leteckou generaci. Zatím není jasné, jestli se vrátí i Val Kilmer jako Iceman. Produkci nicméně znovu hlídá Jerry Bruckheimer, který proslul mimo jiné spoluprací s Michaelem Bayem nebo coby kmotr série Piráti z Karibiku.

Top Gun: Maverick momentálně roluje po ranveji a do českých kin přilétne 11. července 2019.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!