Velký návrat Tomb Raidera začíná! Konečně víme, kdo se o něj postará

Lara Croft chystá ohromný návrat na více frontách. Co čeká fanoušky neohrožené hrdinky?
Alicia Vikander jako filmová Lara Croft
Alicia Vikander jako filmová Lara Croft
Warner Bros.

reklama

Pán prstenů a seriál Prsteny moci mu nestačí. Amazon se teď vrhne na další slavnou značku, kterou je videoherní série Tomb Raider s hrdinkou Larou Croft. Naposledy jsme ji viděli v podání herečky Alicii Vikander (Ex Machina, Dánská dívka) v roce 2018. Teď se však chystá restart a propojené univerzum po vzoru Marvelu.

Jako první Amazon oznámil hraný seriál, který dostala jako showrunnerka na starost oceňovaná herečka, producentka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora, Na mušce, Indiana Jones a disk osudu). Projekt je ve své rané fázi a není tedy zřejmé, kdo se ujme hlavní role, ale mohla by to být i samotná showrunnerka. Podobnou roli ostatně bude mít i v chystaném pátém Indiana Jonesovi, který je považován za hlavní inspiraci Tomb Raidera.

Seriál bude propojený i s celovečerním filmem, ale není prozatím jasné, jakým způsobem. Logicky by to mělo být přes Laru Croft, možná bude film a seriál sledovat různá její období, je tedy možná i volba jiné herečky. Amazon každopádně chystá univerzum zahrnující filmy, seriály, a dokonce i hry.

Phoebe Waller-Bridge ve filmu Indiana Jones a disk osudu
Autor: Lucasfilm Phoebe Waller-Bridge ve filmu Indiana Jones a disk osudu

Součástí celého projektu je partnerství se studiem Crystal Dynamics, které vyvíjí novou videohru běžící na technologii Unreal Engine 5. Ta by měla představit starší a zkušenější Laru Croft než v předchozí trilogii her vydané v letech 2013 až 2018. Historie videoherní značky však zahrnuje mnoho dalších her a sahá až do roku 1996. První filmovou Larou mimochodem byla Angelina Jolie ve dvojici filmů z let 2001 a 2003.

Část práv na značku Tomb Raider navíc vlastní společnost dj2 Entertainment, která chystá dvě řady animovaného seriálu pro Netflix. Hlavní hrdinku v něm dabuje Hayley Atwell (marvelovská Agent Carter, Kryštůfek Robin).

Amazon má na poli videoherních adaptací velké ambice. Natáčí se seriál Fallout napsaný Jonathanem Nolanem a Lisou Joy (oba Westworld), v přípravě je God of War a mluví se i o Mass Effectu.

Zdroj: The Playlist 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!