Tony Stark nedával Avengers výplaty a někteří fanoušci mu nemůžou odpustit

Nový seriál od Marvelu přinesl odhalení, které někteří příznivci Tonyho Starka nechtějí nechat bez důsledků.
Iron Man
Iron Man
Marvel Studios

reklama

Komiksoví nadšenci jsou vskutku zábavná stvoření, která se čas od času nechávají rozčílit úplnými nesmysly. V první epizodě velice očekávaného marvelovského seriálu The Falcon and The Winter Soldier bylo odhaleno, že hrdina Sam Wilson alias Falcon nemá dostatek financí na záchranu svého rodinného majetku, ani na odklepnutí hypotéky v bance. A může za to skutečnost, že jako člen Avengers nedostával žádný plat a zachraňoval životy s pokorou a zcela dobrovolně.

Falcon „kupodivu“ není úplně boháč...
Autor: Marvel Studios Falcon „kupodivu“ není úplně boháč...

Avengers nedostávali plat

Někteří diváci si ale myslí, že měl být Falcon (stejně jako ostatní Avengeři) za chránění nevinných odměněn. A jako viníka označují miliardáře Tonyho Starka, který v očích mnohých celou organizaci hrdinů vedl, a měl tudíž svým parťákům nabídnout adekvátní výplatu. A pokud tak nečinil, měl by být... z celé ságy jako největší lotr vyškrtnut! Dává to smysl?

Samozřejmě, že nikoli. V seriálu se na plat ze strany Tonyho Starka ptá přihlouplý bankovní úředník, který – podobně jako mnozí diváci – netuší, že oblíbený génius, miliardář, playboy a filantrop nikdy nebyl oficiálním vůdcem týmu a jeho parťáci nebyli jeho zaměstnanci. Vůdcem byl od samého začátku Kapitán Amerika a první díl Avengers dokonce jasně ukazuje, že původním sjednotitelem Avengers je vládní organizace S.H.I.E.L.D. pod vedením Nicka Furyho (Samuel L. Jackson). Jestli tedy měli hrdinové u někoho sekeru, byli to čelní představitelé státu. 

Byl Tony Stark vážně sobec?

A pak je zde drobný fakt, že Tony svoje parťáky finančně podporoval, i když jim každý měsíc neposílal výplatní pásky. Kdo asi vyráběl všechno hrdinské vybavení a vybudoval zářivou Avengers Tower z filmu Age of Ultron? A po jejím zničení i rozsáhlé cvičiště známé jako Avengers Compound? Ani nemluvě o tom, že pointou hrdinství je fakt, že svou práci činíte dobrovolně pro dobro lidstva. Vždyť ani konkurenční Superman nedostává zaplaceno a musí si vydělávat tvrdou novinářskou řeholí jako Clark Kent.

Nicméně ne všichni diváci marvelovských filmů a seriálů si myslí, že by měl Tony Stark zmizet z povrchu Země, a tak se agresivním diskutérům nesmyslnost jejich argumentů snaží v on-line diskuzích vysvětlovat. Ne že by to Tonymu Starkovi k něčemu bylo. Koneckonců na konci Avengers: Endgame hrdinsky zemřel a také je to... no ano, fiktivní postava, která v reálném světě neexistuje, takže Tonyho ani nejde nijak tradičně „zrušit“.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!