Fenomenální triumf: Top Gun 2 zdolal metu, na niž Tom Cruise nikdy v kariéře nedosáhl

Kdo by čekal, že pokračování letitého hitu z osmdesátých let bude největším triumfem v kariéře Toma Cruise.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Top Gun: Maverick
Paramount Pictures

reklama

Takový úspěch předpovídal jen málokdo. Pokračování Top Gunu s podtitulem Maverick překonalo bájnou hranici miliardy dolarů, čímž se zařadilo mezi největší filmové megahity. Navíc jde teprve o druhý snímek, jemuž se to povedlo v postpandemické éře – tím prvním byla marvelovka Spider-Man: Bez domova.

Film se drží na předních příčkách i měsíc po premiéře a ještě minulý týden měl poklesy návštěvnosti jen okolo 20 procent. Dost pomohla i pracovitost Toma Cruise, který podnikl propagační cesty například do Mexika, Japonska, Londýna, Soulu nebo Barcelony. Nový Top Gun tak zvládl zdolat miliardu i bez premiéry na velkých trzích v Číně a Rusku.

Top Gun: Maverick
Autor: Paramount Pictures Top Gun: Maverick

Tom Cruise může slavit největší americký i celosvětový hit kariéry, přestože musel v průběhu svého tažení čelit velkému soupeři, kterým je Jurský svět: Nadvláda. Ten už se sice propracoval ke čtvrt miliardě, ale nesebral Top Gunu zdaleka tolik diváků, kolik se čekalo. Ukázalo se totiž, že je i v aktuální nejisté době v kinech prostor pro dva kasovní trháky.

Výborné pozice bude chtít Cruise jistě využít u své úspěšné agentské série Mission: Impossible, které teď narostla křídla a může taky začít pošilhávat po miliardě – obzvlášť když první trailer sedmého dílu sklidil nadšené ohlasy. Na jeho premiéru si však fanoušci musí počkat až do dalekého července příštího roku.

Zdroj: Deadline

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!