Bude Top Gun 3? Tady je všechno, co zatím víme, včetně vyjádření šéfa studia

Tom Cruise ještě rozhodně nepatří do důchodu. Usedne znovu do kokpitu, anebo byste se na další Maverickův comeback raději těšit neměli?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Top Gun: Maverick
Paramount Pictures

reklama

Top Gun: Maverick už nasbíral po světě obřích 747 milionů dolarů, což je kolosální úspěch, který zřejmě nečekal ani Tom Cruise. Jeho vytrvalý let sice přibrzdil start dinosauřího taháku Jurský svět: Nadvláda, ale stále si drží taková čísla, že se miliardové tržby zdají takřka nevyhnutelné. Co to znamená pro jeho pokračování a je tedy Top Gun 3 na cestě?

Přesně na takovou otázku odpovídal v rozhovoru pro magazín Variety Brian Robbins, šéf studia Paramount, pod jehož křídla Top Gun spadá: „Uvidíme, kam se dostaneme za dalších 35 let. Nechci spekulovat. Je to úžasně úspěšně tažení. Pro tenhle film nic není nemožné.

Top Gun: Maverick
Autor: Paramount Pictures Top Gun: Maverick

Vyhýbavá odpověď značí, že je na slova o pokračování ještě brzy. Není pochyb o tom, že vedení studia už takovou možnost jistě zkoumá, zároveň si však uvědomuje, že součástí kouzla Top Gunu je právě to, po jak dlouhé době se vrátil. Což je v době, kdy jakýkoli úspěch obvykle rodí frančízu s pokračováními, prequely, spin-offy a restarty, dost unikátní.

Rozhodující bude, zda se do kabiny stíhaček bude chtít vrátit představitel Mavericka Tom Cruise, jehož kalendář je však na následující roky obsazený. Aktuálně natáčí osmý díl Mission: Imposible a chystá se na náročnou produkci sci-fi od režiséra Douga Limana (Na hraně zítřka, Barry Seal), v níž bude Cruise skutečně ve vesmíru, jelikož se má natáčet na palubě Mezinárodní vesmírné stanice.

Rozhodně tak nepočítejte s tím, že bude Top Gun 3 nějak brzy. Naopak je dost možné, že nebude vůbec, protože Cruise dobře ví, jak moc unikátní dvojka je. A proč ji kazit narychlo uplácaným pokračováním?

Zdroj: Variety

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!