Tajemství slavné volejbalové scény z Top Gunu odhaleno: Proč režisér málem dostal padáka?

Nejslavnější scéna filmu Top Gun měla původně vypadat úplně jinak. Jak se točila a proč za ni Ridley Scott skoro zaplatil vyhazovem?
Volejbalová scéna z filmu Top Gun
Volejbalová scéna z filmu Top Gun
Paramount Pictures

reklama

Když se řekne Top Gun, každý si jistě vybaví slavnou scénu plážového volejbalu, která má speciální pověst taky v gay komunitě. Režisér Tony Scott však kvůli ní málem přišel o práci, protože se šéfům studia Paramount nelíbilo, jak ji celou pojal. V podcastu magazínu The Hollywood Reporter to prozradili střihači filmu Chris Lebenzon a Billy Weber.

Aby vytvořil to správné vizuálně dotažené kouzlo družení i rivality, rozhodl se Tony Scott věnovat scéně celý den natáčení, což studio opravdu neočekávalo, protože volejbal měl ve scénáři jen krátký odstaveček textu. „Scéna byla popsána jako reálný zápas, takže opravdu nechali počítat skóre a Tony to celé točil jako televizní reklamu,“ vysvětlil Lebenzon.

Vedení studia bylo z režisérova přístupu hodně namíchnuté. „Fakt zuřili. Šéf produkce Charlie McGuire mu chtěl dát regulérně padáka, že tou scénou strávil celý den... Nakonec samozřejmě šlo o nejslavnější pasáž filmu, zasmál se Weber.

Obdobná scéna samozřejmě nemohla chybět ani v aktuálním pokračování, tentokrát však s méně naleštěnými těly, genderově promíchanými týmy a změnou sportu na americký fotbal. Chyběl taky Val Kilmer jako Iceman, který se však ukázal v jiných a podstatně dojemnějších souvislostech.

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!