Top Gun z korejské války se ukazuje v parádním novém traileru plném akce i emocí

Film podle skutečných událostí sbírá solidní hodnocení od kritiků. Český divák si na něj však bude muset počkat.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Válečný film Devotion
Columbia Pictures

reklama

Letošní podzim přináší nečekaně výrazné válečné filmy a po nové adaptaci slavného Na západní frontě klid vstoupí už 23. listopadu do kin taky snímek Devotion, bohužel jen do těch zámořských. Českého diváka to může mrzet, protože film sbírá slušné ohlasy a například na Rotten Tomatoes získal 84% kladných recenzí při průměrném hodnocení 7.1/10.

Příběh vycházejících ze skutečných událostí vypráví o osudech dvou pilotů, kteří pomohli zvrátit vývoj nejbrutálnější bitvy korejské války. Jeden z nich je první černošský pilot a důstojník v americkém námořnictvu Jesse Brown, kterého hraje vycházející hvězda Jonathan Majors (Creed III, Lovecraft Country, Kang v nadcházejících marvelovkách). Jeho wingmanem byl Tom Hudner v podání Glena Powella, kterého známe především jako Hangmana z letošního leteckého megahitu Top Gun: Maverick.

Válečný film Devotion
Autor: Columbia Pictures Válečný film Devotion

„Budu předstírat, že se to odehrává ve stejném univerzu jako Top Gun a že ve filmu létá Hangmanův děda,“ píše se v jednom z nejpopulárnějších komentářů na YouTube. Další spojnicí s druhým Top Gunem je taky stejný koordinátor leteckých soubojů, kterým byl Kevin LaRosa. Podobně jako v novém Top Gunu se i zde snažil používat co nejvíce skutečných letadel a vše se natáčelo ze speciálně upravených českých letounů L-39 Albatros.

Režie se ujal poměrně nezkušený J. D. Dillard (Sweetheart, Sleight), který do dalších rolí obsadil třeba Serindu Swan, Joea Jonase nebo Josepha Crosse. Zaujal vás film a počkáte si, až bude ke zhlédnutí on-line?

Ústřední dvojice hrdinů filmu Devotion
Autor: Columbia Pictures Ústřední dvojice hrdinů filmu Devotion

Zdroj: Rotten Tomatoes

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!