Nový Joker se ukazuje v prvním traileru s transgenderovým klaunem. Proč chtějí film zakázat?

Queer Jokera už viděli první diváci. Další zájemci však zřejmě budou mít smůlu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Filmový Joker dostal novou queer verzi
Haunted Gay Ride Productions / Warner Bros.

reklama

Na filmovém festivalu v Torontu se představil komiksový film The People's Joker. Vypráví příběh transgederového klauna jménem Joker, který se snaží vyrovnat s vlastní identitou a  prokousat se drsným životem v Gotham City. Film byl však po jediné projekci stažen a zatím není jasné, zda ho ještě někdo uvidí.

Jedná se o projekt filmařky a komičky Very Drew, která se podílela na pořadu Who Is America? od Sachy Barona Cohena a stojí taky za filmovou talk show On Cinema. Sama se ve filmu ujala hlavní role postavy Very, z které se postupně stává trans Joker.

Filmový Joker dostal novou queer verzi
Autor: Haunted Gay Ride Productions / Warner Bros. Filmový Joker dostal novou queer verzi

Oficiální synopse zní: „V Gotham City je zakázán humor a jediným místem, kde se smí provozovat je Show, která je však přístupná pouze komikům, co jsou poplatní linii vládnoucí strany. Zklamaná zpackaným konkurzem, spojí se Vera s flákačen ptačího vzhledu, aby spolu hledali jejich vlastní nezávislý komediální styl, kterým se budou vysmívat nejen různům prevítům komiksového světa, ale taky mstitelskému hněvu fašistického temného rytíře.“

Film byl v Torontu promítnut v rámci půlnočního programu Midnight Madness, ale poté musel být stažen kvůli údajnému porušování autorských práv, které si nárokuje studio Warner Bros. K porotcům festivalu se tak nedostane, ale může soutěžit o diváckou cenu. Vera Drew mezitím na svém Twitteru slíbila, že film zkusí nějakým způsobem vydat. Už teď je jasné, že ne všichni fanoušci komiksů její nízkorozpočtovou LGBT satiru ocení.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama