Aragorn znovu zachraňuje životy. První trailer Mortensenovy novinky ukazuje nejslavnější zachránnou akci 21. století

Připravte se na velmi realistický napínák natočený podle skutečné události, která otřásla celým světem. V jedné z hlavních rolí se objeví Viggo „Aragorn“ Mortensen.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Drama podle skutečné události Třináct životů
Amazon Prime Video

reklama

Všichni si ještě vzpomínáme na dramatické události z léta 2018, kdy voda z monzunových dešťů uvěznila tým 12 kluků a jejich fotbalového trenéra v hlubinách jeskyně Tham Luang v Thajsku. Rozjela se náročná a velice riskantní záchranná operace, která v mnoha ohledech neměla obdoby. Právě o ní vypráví film Třináct životů od oscarového režiséra Rona Howarda (Rivalové, Čistá duše, Apollo 13).

Trojici hlavních rolí ve filmu získali Viggo Mortensen, Colin Farrell a Joel Edgerton, kteří ztvárnili záchranáře Ricka Stantona, Johna Volanthena a Richarda Harrise. „Vypadá to jednoduše, ale při zaplavení je to nemožné,“ říká v traileru vyděšený Volanthen v podání Colina Farrella.

Drama podle skutečné události Třináct životů
Autor: Amazon Studios Drama podle skutečné události Třináct životů

Scenáře se chopil William Nicholson, který do dramatické formy přepsal i skutečné události katastrofického filmu Everest (2015) a podílel se na filmech Gladiátor (2000), Bídníci (2012) či Nezlomný (2014).

Strhující drama z thajských jeskyní už pokryl nepříliš povedený film The Cave (2019) a podstatně lepší dokument Záchrana (2021). Třináct životů bude od začátku srpna ke zhlédnutí on-line, v některých zemích půjde i do kin.

Co říkáte na trailer?

Zdroj: ThePlaylist

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!