Podívejte se na 7 nejlepších scén z válečné parodie Tropická bouře

Komediální úlet o natáčení válečného filmu je plný dialogového i parodického zlata.
Tropická bouře
Tropická bouře
Paramount Pictures

reklama

V sobotu večer vás na COOLu zničí válečná parodie Tropická bouře! Ben Stiller, Robert Downey Jr. nebo Jack Black se tu představí jako banda herců, kteří se „omylem“ dostanou do skutečného konfliktu – a film si přitom dělá srandu nejen z válčení, ale i z filmařiny. V roce 2008 se Tropická bouře stala zdrojem spousty memů, které přežívají až dodnes. Než vám tedy pustíme celý film, nabízíme sedmero vypečených „trailerů“!

07) Roztančené finále

Náš přehled začneme na úplném konci filmu – Toma Cruise si totiž asociujeme s lecčím, ale obskurní „potitulková“ scéna, v níž jako tlustý plešatý producent začne divoce tančit, rozhodně žádnou z těch věcí není!

06) Nejhorší natáčení dějin

Klíčová je i jedna z prvních scén filmu, v níž se dozvíme, že nesledujeme (aspoň zatím!) klasický válečný film, ale natáčení válečného filmu. Všechno je tu tedy přehnané a absurdní, kdo ale někdy u natáčení byl (anebo se o něj zajímá), pozná tu pěknou porci toho, jak se mnohdy cítí lidi na place.

05) Začíná legranda

Ve filmu o tom, jak se herci dostanou do „skutečného rizika“, je pochopitelně stěžejní moment, kdy ono riziko začíná. Parta herců si stále myslí, že se točí film – režisér ale vyletí po šlápnutí na minu do luftu a kola Tropické bouře se roztáčejí na plné obrátky.

04) Agent za všechny peníze

Matthew McConaughey je dnes milován podstatně víc než v době premiéry Tropické bouře. Že jsme od něj však měli čekat jen to dobré, ukazuje i jeho zdejší role rozšafného filmového agenta, který vždycky ví, jak zlepšit image herce – ať už jde adopci, nebo o likvidaci těla mrtvé prostitutky.

03) Kirkův rozpad osobnosti

I když byl hlavní tváří Tropické bouře Ben Stiller, netřeba si lhát do kapsy – právě do ní jej strčil Robert Downey Jr. jako Kirk Lazarus, bílý herec ponořený do svých rolí tak důkladně, že se nechá přeoperovat na černocha! Tropická bouře vyšla ve stejný rok jako Iron Man, a tak je Kirkovo „demaskování“ do nám známé Downeyho tváře o to zábavnější.

02) Nepříliš fiktivní filmy

Asi netřeba zdůrazňovat, že Stillerův akční hrdina Tugg Speedman mnoho rozumu nepobral. Když se tedy na začátku filmu pustí trailer Scorchera VI, nového dílu jeho skomírající akční série, každý milovník béčkových úletů si nejspíš řekne, že by si ho okamžitě pustil.

01) Jak hrát „retarda“?

Pokud však potřebujete ultimátní důkaz, že je krví Tropické bouře Kirk Lazarus, stačí si pustit legendární scénu „Never go full retard" alias „Nikdy nehraj úplně postiženýho“. Pokud něco shrnuje atmosféru Tropické bouře i zdejší nevybíravý humor k hollywoodským praktikám, pak je to právě tahle nesmrtelná minutová rozprava.

Tropická bouře začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.05.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!