Úžasňákovi 2 jsou rekordní! Proč je česká premiéra tak daleko?

Amerika už má pixarovskou rodinku doma, my si na ni bohužel počkáme.
Úžasňákovi 2
Úžasňákovi 2
Pixar

reklama

180 milionů dolarů! Přesně tolik vydělala dvojka Úžasňákových za první víkend v amerických kinech, čímž zničila dosud rekordních 135 milionů Hledá se Dory. Superhrdinská rodinka tak má na kontě nejlepší pixarovský otvírák, nejlepší animovaný debut všech dob a hlavně nejlepší rozjezd dětského filmu (rating PG) vůbec. České diváky ale bude zajímat něco úplně jiného: Proč si na domácí premiéru počkáme až do 2. srpna?!

Odpověď je jednodušší, než byste čekali. Za všechno může studio Pixar, které premiéry některých svých filmů rozprostírá klidně i do tří měsíců. Zatímco třetí Auta nebo Hledá se Dory jsem dostali stejně jako Američané, V hlavě u nás bylo zpožděné o pět týdnů a čerstvě oscarové Coco dokonce o osm. S Úžasňákovými 2 jsme na tom znovu špatně – počkáme si na ně celých sedm týdnů. Pořád by ale mohlo být hůř, třeba italská premiéra je totiž 19. září a německá dokonce 27. září.

Čekání na animovaný hit, který má nadšené ohlasy u kritiků (7,9/10 na recenzenském portálu Rotten Tomatoes) i u diváků (kinoskóre A+), není dvakrát příjemná věc. Vzhledem k tomu, že ho vyplní Jurský svět 2, Sicario 2 nebo Ant-Man a Wasp, by ale nakonec mělo jít přečkat ve zdraví...

reklama

reklama