V Sebevražedném oddílu mělo být daleko víc Jokera! Co se stalo a kdy vystřižené scény uvidíme?

Co přesně jsme neviděli?
jokle
jokle
Warner Bros.

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY
ZE SEBEVRAŽEDNÉHO ODDÍLU!

Sebevražedný oddíl si (stejně jako většina současných blockbusterů) prošel složitým filmařským procesem. Režisér David Ayer jej upravoval podle toho, které scény fungovaly i ve střižně, a které ne, a navrch pracoval se studiem Warner Bros., jež se v březnu zaleklo špatných ohlasů na Batman vs. Superman a začalo Sebevražedný oddíl na posledních chvíli měnit. Ayer tak měl 5 měsíců před premiérou nové instrukce, podle kterých musel film upravit. Což znamenalo odložení řady scén, které se mihly v trailerové kampani, a natočení několika nových.

dead cap joker

Návrat Jokera v Sebevražedném oddílu sejmul Deadpoola! Odolali mu Avengers?

Seznam tzv. vystřižených scén je docela dlouhý, nejvýrazněji ale fanoušci postrádají ty s Jokerem, jehož vztah s Harley Quinn byl původně mnohem drsnější. Do finálního sestřihu se nedostala třeba scéna, v níž Joker Harley fackuje, a celý pád z helikoptéry byl údajně trochu jiný. Joker se totiž s Harley pohádal a vyhodil ji ven!

Nejvýraznějších změn se ale dočkal závěr filmu. Původně si Joker přišel pro Harley hned po souboji s Enchantress, jeho milá s ním ale odmítla jít a populární dvojka tak zůstala rozdělena. Nový konec, v němž si Joker nadšenou Harley vyzvedne ve vězení, byl součástí přetáček, a stále není jasné, nakolik za něj může studio a nakolik sám režisér, který mohl zjistit, že rozchod Jokera a Harley jednoduše nefunguje.

squadd

VYSVĚTLENÍ: Co přesně znamená potitulková scéna Sebevražedného oddílu?

Ayer každopádně tvrdí, že je kinosestřih jeho režisérskou verzí, že je na něj pyšný a že zatím není v plánu žádná rozšířená verze. Nepoužité scény s Jokerem se prostě dají na Blu-ray disky, které se objeví kolem Vánoc, a tím se celá kontroverze uzavře. Uspokojí to Jareda Leta, jehož dost veřejně mrzí, že nedostal víc prostoru? Kdo ví. Tohle řešení je ale mnohem lepší, než kdyby se po Batman vs. Superman znovu ukázalo, že šla do kin jen osekaná verze daleko promyšlenějšího filmu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!