V zajetí démonů 4: Co víme o pokračování úspěšné hororové série?

Fanoušci hororů se nemusejí bát – chválená série V zajetí démonů třetím dílem s největší pravděpodobností neskončí. O čem by mohla být čtyřka?
Patrick Wilson a Vera Farmiga jako manželé Warrenovi táhnou sérii V zajetí démonů.
Patrick Wilson a Vera Farmiga jako manželé Warrenovi táhnou sérii V zajetí démonů.
Warner Bros.

reklama

Oslík se nepřestal otřásat, a tak se zlaťáky pořád sypou. Navzdory rozpačitým recenzím, podle nichž třetí díl veleúspěšné hororové franšízy V zajetí démonů nedokázal dostát kvalitám prvních dvou dílů, se snímek divákům líbil. I proto je nasnadě, že u třetího dílu nezůstane a můžeme se těšit na další pokračování. Co všechno o něm zatím víme?

Kdy bude pokračování?

Kolem V zajetí démonů se vytvořilo celé univerzum, do něhož patří i snímky jako Annabelle, Sestra či La Llorona: Prokletá žena. Přestože tyto spin-offy nedosáhly kvalit kmenové série, nad výdělky si účetní Warner Bros. vždy mnuli ruce. I proto se už v posledních letech mluvilo o druhém díle Sestry a také novince jménem The Crooked Man (tedy zřejmě Křivák), rozvíjející příběh jednoho z vedlejších bubáku z druhého dílu V zajetí démonů.

Plnohodnotné pokračování V zajetí démonů zatím ohlášeno nebylo. Mezi předchozími díly byla vždy tří až čtyřletá mezera, pokud vycházíme z plánované premiéry trojky na podzim roku 2020 (odkud ji vyhnala koronavirová opatření). Při zachování tohoto tempa by se čtvrtý příběh manželů Warrenových mohl objevit kolem roku 2024. A o čem by mohl být?

Příběh V zajetí démonů 4

První tři případy se odehrávaly v letech 1971, 1977 a 1981. Pokud se tato chronologie zachová, dočkáme se některého z duchařských příběhů, jimiž Warrenovi procházeli během 80. let. V roce 1986 se například snažili vyhnat démony z domu, kde měla dříve sídlo pohřební služba. Tou dobou byl obýván problematickou rodinou, trpící závislostí na alkoholu a drogách, což vyšetřování samozřejmě velmi ztěžovalo. Zajímavý případ však už byl zfilmován v roce 2009 pod názvem Hrůza v Connecticutu, takže se filmaři tomuto příběhu možná budou chtít vyhnout.

Podobný problém hrozí i u dalšího strašidelného domu, jehož nezvaných nájemníků se Warrenovi snažili v roce 1986 zbavit. Vymítání čtyř duchů a jednoho démona (který údajně sexuálně napadl i děti) se dočkalo zpodobnění v televizním filmu Pronásledovaní v roce 1991, což by však vadilo o poznání méně. A pokud by se tvůrci potenciálního čtvrtého dílu chtěli vyhnout už přece jen trochu ohraným strašidelným domům, mohou se vydat na hřbitov – na přelomu 80. a 90. let totiž Warrenovi pátrali po bílé paní, jež se proháněla po nechvalně známém hřbitově, nacházejícím se navíc pouze kousek od domu rodiny Warrenových.

Zároveň je příjemné vědět, že představitelé manželů Warrenových (tedy Patrick Wilson a Vera Farmiga) dali najevo, že by si své role ještě rádi zopakovali. Práce na hororové sérii je evidentně baví a vzhledem k jejím kasovním úspěchům není důvod předpokládat, že by fanoušci sofistikovaných lekaček byli o další děsivý zážitek ochuzeni.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!