Vetřelec 5: Arnold Schwarzenegger měl chránit Zemi společně s Ripleyovou. Proč film nevznikl?

Na pokračování vetřelčí série pracoval režisér druhého dílu James Cameron.
V plánovaném pokračování Vetřelce měla hrát Sigourney Weaver po boku Arnolda Schwarzennegera
V plánovaném pokračování Vetřelce měla hrát Sigourney Weaver po boku Arnolda Schwarzennegera
20th Century Fox

reklama

Druhý díl slavné sci-fi série s názvem Vetřelci (1986) řadí mnoho fanoušků na vrchol ságy. Není proto divu, že byl jeho režisér James Cameron na přelomu tisíciletí osloven, aby sérii vzkřísil do původní slávy. Jeho plánem byl návrat k akčnějšímu pojetí a přizvání Arnolda Schrarzeneggera, který měl doplnit Sigourney Weaver v roli slavné Ellen Ripley.

Studio 20th Century Fox chtělo v pátém Vetřelci pokračovat na Zemi. Režírovat měl tvůrce celé série a režisér jedničky Ridley Scott, scénář měl napsat právě James Cameron, což by bylo spojení dvou největších velikánů moderní sci-fi kinematografie. Jenže tržby čtvrtého dílu Vetřelec: Vzkříšení (1997) nenaplnily očekávání, a tak se změnily priority.

Pátý díl Vetřelce se měl držet stylu oblíbené dvojky z roku 1986
Autor: 20th Century Fox Pátý díl Vetřelce se měl držet stylu oblíbené dvojky z roku 1986

Místo pokračování původní linky dostal přednost levnější crossover Vetřelec vs. Predátor (2004) bez účasti původních tvůrců a herců. Cameron prozradil svůj plán na pokračování Vetřelce v rozhovoru v roce 2003, ale nezmínil, jakou roli v něm mít Arnold Schwarzenegger. Někteří fanoušci spekulovali, že by se vrátil jako Dutch z Predátora (čímž by se také naplnil crossover s Predátorem), časově to ale moc nedává smysl.

Jelikož je Cameron momentálně plně vytížený pokračováními Avatara (2009) a Ridley Scott prozkoumal vetřelčí univerzum ve filmech Prometheus (2012) a Vetřelec: Covenant (2017), zůstává návrat k původnímu plánu v říši zbožných přání. A je to velká škoda, protože by na to Sigourney Weaver a Arnold Schwarzenegger možná pořád měli...

Co byste říkali na Vetřelce 5 od dvojice Scott & Cameron?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama