Vetřelec se utkal s Batmanem, Terminátorem nebo Supermanem. Tady máte důkazy!

Vetřelčích crossoverů existuje daleko víc, než si myslíte.
Batman/Aliens
Batman/Aliens
Dark Horse Comics/DC Comics

reklama

Pokračujeme v jízdě vesmírem Vetřelce – ve čtvrtek večer ale na COOLu zabloudíme i do světa kosmických lovců. Začíná totiž film Vetřelec vs. Predátor! I když nás tenhle biják svou existencí v roce 2004 notně překvapil, ve skutečnosti probíhalo podobné mezidruhové páření už pěkných pár let ve světě komiksu. Vetřelec si v něm dal duely (i „triely“ ) s řadou nejdivnějších tvářiček popkultury.

Superman/Aliens (1995, 2002)

Je to tak – Superman se setkal s xenomorfy! Protože by samozřejmě díky své supersíle se všemi normálně udělal velmi rychlý proces, celý souboj se odehrával v příhodně umístěném podzemním kryptonském městě, které Supes našel na Zemi. Shledání s dlouho ztracenými příbuznými tu zhatí skutečnost, že jsou všichni kryptoňané infikováni a brzy porodí novou generaci vetřelců. Vzniklo dokonce i pokračování, v němž si z vetřelců udělal svou zbraň záporák Darkseid!

Superman/Aliens
Autor: Dark Horse Comics/DC Comics Superman/Aliens

Batman/Aliens (1998, 2003)

Netopýrák se s vetřelci i Predátory utkal několikrát. Můžete znát famózní fanfilm Batman: Dead End z roku 2003, který působí jako úplně normální rvačka mezi Batmanem a Jokerem, dokud se okolo neobjeví xenomorfové a Predátoři. Úplně poprvé se ovšem Bats s vetřelci setkal opět na stránkách komiksu v roce 1998, když čelil křížencům vetřelců a gothamské galérky od Jokera po Scarecrowa. Výsledek byl naprosto šílený a naprosto zábavný!

Batman/Aliens
Autor: Dark Horse Comics/DC Comics Batman/Aliens

Judge Dredd vs. Aliens (2003)

Jak vidno, formulka se začíná trochu zadrhávat. Crossovery mají svůj apel jenom potud, dokud tvůrci s postavami vymýšlejí něco zajímavého. Napoprvé má snad setkání X s Y určitý wow efekt, napotřetí však už… moc ne. Typickým příkladem jest setkání soudce Dredda s infekcí xenomorfů v Mega-City One z roku 2003. I zde je story podobná jako v exhibitech A a B výše – vetřelci skončí v Dreddově městě, infikují pár lidí a Dredd je pak nakonec všechny pozabíjí. Jako speciální vydání pohoda, jako celovečerní film už… o něco méně.

Judge Dredd vs. Aliens
Autor: Rebellion Developments/Dark Horse Comics Judge Dredd vs. Aliens

Aliens versus Predator versus The Terminator (2000)

Když se začnou zajídat crossovery dvou postav, co tam pro okořenění dát postavy rovnou tři?! Tak uvažovali lidé v Dark Horse v roce 2000, popravdě ale tentokrát spojení obou světů nezní vůbec špatně – klon Ripleyové se tu vrátí (po čtvrtém filmu) konečně na Zemi, jenom aby našel spící agenty Skynetu, jak vytvářejí terminátoří supervojáky. V této alternativní realitě totiž ještě před lidskou cestou vstříc chladným hvězdám proběhla válka se stroji! Nakonec se do všeobecné veselice přidá i Predátor, vznikne kříženec terminátorů a xenomorfů (!) a očekávání je učiněno zadost.

Aliens versus Predator versus The Terminator
Autor: Dark Horse Comics/DC Comics Aliens versus Predator versus The Terminator
Sci-fi duel Vetřelec vs. Predátor začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!