5 slavných filmových hrdinů, kteří jsou v podstatě nesmrtelní

Týpci z masa a kostí, kterým strašně nadržují scenáristé!
Rychle a zběsile
Rychle a zběsile
Universal pictures

reklama

Blížíme se do panteřího finále – Pomsta Růžového pantera totiž na Prima COOL začíná už v sobotu ve 20.00. Clouseau se tentokrát ocitne sám v hledáčků nemilosrdných záporáků! Mafiáni po celém světě se rozhodnou legendárního detektiva jednou provždy zlikvidovat, jak se však ukáže, Clouseauova stamina je tužší než argentinské hovězí. Clouseau se díky tomu hrdě řadí mezi hrdiny, kteří sice nemají žádné superschopnosti, ale i tak jsou na filmovém plátně prakticky nesmrtelní!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pomsta Růžového pantera - upoutávka

05) James Bond

Agent 007 má za sebou víc než půlstoletí aktivní činnosti, a to ačkoliv se nám do jeho nesmrtelnosti tak trochu vtírá skutečnost, že jej hrálo několik herců. Populární fanouškovská teorie, že James Bond je jenom kódové jméno pro top agenta Jejího Veličenstva, je však nepotvrzená. A platí to zvláště dnes, když filmy jako Skyfall ukázaly dětství Craigova Bonda. Jeho schopnost přežít sebehorší přestřelku nebo třeba průstřel hrudníku je navíc o to impozantnější, že 007 víc jak polovinu akcí zřejmě absolvoval v totální opilosti...

Dr. No
Autor: MGM Dr. No

04) John McClane

Zatímco Bondovky jsou ale svého druhu často plné nadsázky, trampoty Johna McClanea se drží něco blíže při zemi. První (a nejlepší!) film ze ságy Smrtonosná past by se ještě při jisté konstelaci hvězd a velkém štěstí třeba i stát mohl. Jak však John přežil další čtyři pokračování, to je jenom ve hvězdách. Jeho nejšílenější kousky se přitom postupně vrství jeden na druhý – přežít výbuch střechy v jedničce bylo krutopřísné. Ve čtyřce ale John pomocí aut normálně sestřeluje vrtulníky, jako by se nechumelilo. Někdy tak máme pocit, že by po střetu s ním nejspíš zaplakal i Terminátor.

Smrtonosná past 3
Autor: 20th Century Fox Smrtonosná past 3

03) Dominic Toretto

Podobným pánem na holení (hlavy) je i nejstarší veterán ságy Rychle a zběsile. Také zde se riziko rychlé jízdy po silnici (která objektivně *je* nebezpečná) díl za dílem měnilo na stále šílenější kousky, kulminující třeba ve skoku autem na padáku z letadla. Samozřejmě, právě pro podobné chvíle máme sérii Rychle a zběsile tak rádi. Nelze ale popřít, že by si Toretto pomalu mohl obléct neoprenový kostým s velkou červenou pláštěnkou a pokusit se zmlátit Supermana.

Rychle a zběsile
Autor: Universal pictures Rychle a zběsile

02) Ethan Hunt

Hlavní hrdina série Mission: Impossible vlastně není natolik odlišný od výtečníků okolo. Je v něm pořádný kus Jamese Bonda, s bouráky a motorkami to umí líp než Toretto a má za sebou i generační akci v duchu Johna McClanea. Přesto jsme museli Ethana odvděčit stříbrnou medailí čistě kvůli tomu, že Tom Cruise většinu nejšílenějších kaskadérských kousků dělá sám. Ve věku digitálních orgií je třeba jeho cestování na trupu skutečného letadla příjemným osvěžením diváckého zážitku!

Mission: Impossible - Národ grázlů
Autor: Paramount Pictures Mission: Impossible - Národ grázlů

01) Indiana Jones

Co přežije atomový výbuch? Jedině švábi a... doktor Henry Jones Jr.! Jasně, nemá na krku možná zase tak krkolomné fígly na motorce jako Ethan Hunt, ani nepřežil cirhózu jater jako James Bond. Indiana Jones ale stál hned proti několika šíleným kultům, Třetí říši i komunistické čarodějnici a všechno to přežil bez ztráty kytičky! Koneckonců, dost možná je po svém doušku ze Svatého grálu nesmrtelný. Vysvětlovalo by to, jak může stařík kolem šedesátky přežít jadernou explozi uzavřený jenom v lednici, která se navíc proletí raketovou rychlostí!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava
Autor: Paramount Pictures Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Pomsta Růžového pantera začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama