Viděli jsme novou marvelovku! Tady je 5 důvodů, proč musíte na Doctora Strange vyrazit taky!

Budoucí Avenger dorazil na velké plátno a fandové mají důvod k oslavě.
Doctor Strange a Avengers
Doctor Strange a Avengers
Marvel Studios

reklama

Už tento čtvrtek se konečně dočkáme Doctora Strange, mocného kouzelníka, který se při svém debutu porve s hrozbami z jiných vesmírů. Marvel se touhle postavou opět vydává do neprobádaných žánrových končin. A tentokrát se mu daří takovým způsobem, že byste u toho rozhodně měli být!

Tady máte hned pětici zásadních důvodů, proč si Doctor Strange vyloženě říká o návštěvu kina:

1) Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange

Zdaleka nejviditelnějším trumfem filmu je samotný Doctor Strange. Benedict Cumberbatch v téhle roli válí stejně jako Downey v Iron Manovi (k němuž má Strange nejblíž) a za dvě hodiny vyrobí prvotřídní superhrdinské eso. Své role bez chybičky zvládají i všichni ostatní herci. Cumberbatch je ale přesně tím stěžejním hrdinou, s nímž vás magické výlety baví dvojnásob.

2) Nápaditá akce

Jakmile si oblíbíte samotného Strange, začne do vás režisér Scott Derrickson prát skvělou akci. Marvel často nemívá zas tak výrazné bitky a epické naháněčky (velkou výjimkou jsou filmy s Kapitánem Amerikou), ty strangeovské však srší neuvěřitelnými nápady a hrají si s realitou stokrát lépe než Nolanův Počátek. Ano, mezi oběma filmy jsou jasné styčné plochy. DiCaprio ale ohýbající se města jen pozoroval, zatímco Cumberbatch v nich vyvádí neuvěřitelné kouzelnické kousky!

3) Skvělý vizuál

Dalším problémem marvelovek bývá plně dostačující, ale nikterak strhující obrazové podání. I v tomhle je však Strange obří výjimkou, jelikož vás protáhne psychedelickými tripy a napere do vás spoustu parádních „multivesmírových“ výjevů, ze kterých jde hlava kolem. V kině tak vážně dostanete „vizuální žranici“, jíž kupodivu nedojde pára až do závěrečných titulků.

4) Film stojí na vlastních nohách

Některé marvelovky bývají kritizovány za to, že v nich je moc postav a příliš staví na rozehrávání dlouhodobých událostí. Ne tak Doctor Strange, jenž sice do vesmíru s Avengers krásně zapadá, na druhou stranu se mu ale prakticky nevěnuje a kráčí vlastní cestou. Před filmem tak (podobně jako u Ant-Mana nebo Strážců Galaxie) nemusíte mít nakoukané žádné předchozí marvelovky. Ačkoliv padne pár zmínek o tom, že někde existují nějací Avengers, tohle je především soběstačný zrod nového superhrdiny se vším všudy.

5) Je to ohromná zábava

Marvel se proslavil tím, že své filmy umí spolehlivě protkat humorem, a v tomhle aspektu vyniká i Doctor Strange. Sem tam si možná řeknete, že je hlavní padouch překvapivě ukecaný a nemusel by odlehčovat souboj na život a na smrt, jinak ale Strange a spol. umí v pravých chvílích strhnout do dramatu a v pravých chvílích zahláškovat – ideálně při nějakém stylovém magickém kousku. I když tedy nejde o čistokrevnou komedii, bavit se rozhodně budete. A jak!

Vyrazíte na Doctora Strange do kina, nebo vám nová marvelovka nic neříká? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama