Filmový Tomb Raider je dokonale věrný videohře. Nová srovnávačka přesvědčí snad každého

Filmaři odvedli opravdu precizní práci. Snad z toho bude i dobrý film.
Nový filmový Tomb Raider je opravdu věrný své videoherní předloze
Nový filmový Tomb Raider je opravdu věrný své videoherní předloze
Warner Bros / Crystal Dynamics

reklama

Filmový Tomb Raider odpočítává už jenom hodiny do premiéry, a tak je načase se mu ještě podívat na zoubek. Tvůrci filmu se chlubí, že se v mnohém opravdu pečlivě drží videoherní předlohy, konkrétně prvního dílu restartované série z roku 2013 s mladší a hubenější Larou Croft, jejíž role se zhostila oscarová herečka Alicia Vikander. A ta měla za úkol prakticky do posledního detailu přehrát některé scény své digitální předchůdkyně.

Podívejte se třeba na scénu s padákem, která patří mezi jedny z nezapomenutelých herních momentů, v nichž si hráči užijí adrenalin taky kvůli nutnosti zmáčknout v pravý moment správné tlačítko, jinak následuje krutá smrt...

Hráči jistě ocení, že se budou moci vrátit do hry v opravdu "realistické" grafice, ale někde v pozadí se vkrádá podezření, že půjde o další bezduchý videoherní film sloužící pouze jako fanservis.

Opět se vrací dilema, které musí řešit všichni autoři adaptací, obvzlášť těch videoherních. Když se film nedrží předlohy, fanoušci brblají. Když se film hrou spíše inspiruje, brblají taky, že chtěli vidět v kině tohle a tamto a proč je tam tahle postava a není tamta....

Zatím to vypadá, že bude filmový Tomb Raider spíše servisem pro hráče a nemá ambice vyprávět svým vlastním způsobem. Uvidíme, jak tohle filmové Let´s play nakonec dopadne. Tady je ještě jedna srovnávačka navrch.

Půjdete na novou Laru Croft do kina?

reklama

reklama