VIDEO: Sledujte, jak vznikl digitální velitel Tarkin a princezna Leia v Rogue One: Star Wars Story!

Varovali bychom před spoilery, ale kdo ještě neviděl Rogue One, je houby fanda Star Wars a žádné varování si nezaslouží.
Jak vznikal CGI Tarkin v Rogue One: Star Wars Story
Jak vznikal CGI Tarkin v Rogue One: Star Wars Story

reklama

Asi nejvíce diskututovanou věcí z nové odbočky Star Wars je oživení Grand Moffa Tarkina a několika dalších postav z nejstaršího dílu hvězdné ságy. Jejich tváře totiž byly vytvořeny kompletně pomocí CGI, a to včetně mladé princezny Leii, která na moment zazáří v samotném finále filmu.

Největší práci dal trikařům velitel Hvězdy Smrti Tarkin, protože měl ve filmu celkem velký prostor a mnoho detailních záběrů na tvář. Původně ho hrál Peter Cushing, který však zemřel v roce 1994. Neměli taky záběry na celou jeho postavu, ale naštěstí se dostali alespoň k otisku jeho obličeje, což jim dost usnadnilo jeho modelování v počítači. Celou scénu hrál herec Guy Henry, jemuž filmaři snímali i mimiku, na kterou pak nasadili digitální masku.

Podobný postup použili i u mladé princezny Leii a několika postav rebelských pilotů. Ostatně podívejte se na celý krátky dokument od televize ABC a dejte nám vědět, co jste na CGI herce říkali. 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!