Podívejte se na 6 nejlepších akčních scén s Jasonem Stathamem

Testosteron z nich stříká víc než krev!
Kurýr
Kurýr
20th Century Fox

reklama

Je čas šlápnout do pedálů! V neděli večer totiž na COOLu startuje nabitá akce s Jasonem Stathamem jménem Kurýr. Plešatý ostrovní borec se tu představí jako expertní řidič pro gangstery, který se však připlete do cesty překupníkům s lidmi – a rozhodne se je zastavit. Kurýr byl pro Jasona Stathama přelomovým akčním snímkem, na počest jedné z největších tváří současného drsnějšího filmu si tak přelouskáme nejen zdejší rvačku, ale i další kultovní Stathamovy fackovačky.

06) Cyklohonička (Kurýr 3)

Čorne vám záporák v nestřeženém okamžiku auto? Většina z nás by propadla trudnomyslnosti a usedavému pláči. Jason si však „vypůjčí“ blízký bicykl, jme se ocelového oře sám dohnat a nikoho nejspíš nepřekvapí, že v závěru i vyhraje. Série Kurýr byla vždycky známá pro své psychedelické honičky a akční scény a i její třetí díl v dobré tradici umně pokračoval!

05) Godzilovský souboj (Zastav a nepřežiješ 2)

Trend scén napsaných při kreativním sezení v ústavu pro chorobomyslné pokračuje v sequelu, který vyhazuje do luftu prakticky veškerou logiku a rozum. Že sex před sto lidmi nejde překonat? Inu, okamžik, kdy se ve dvojce Statham postaví proti zdejšímu záporákovi, oba se zvětší do nadživotní velikosti a začnou se spolu prát ve stylu Godzilly, zjevně dokazuje, že jde!

04) Nálet na přístav (Expendables: Postradatelní)

Teď si pro změnu dáme jednu akční klasiku, která je vzdor absurdním nápadům prostě a jednoduše drsná jako smirkový papír! Nálet na molo z prvních Postradatelných, v němž Stathamův hrdina vykukuje z trupu letadla, aby rozstřílel diktátorské nohsledy a následně je usmažil kombinací světlice a leteckého petroleje, prostě stříká dojmem, který dávaly jenom klasické akční fláky!

03) Brankář v hlavě (Fotbal za mřížemi)

Aby však těch klasik nebylo příliš, kontrujeme pro změnu málo známou scénou z vězeňského sportovního filmu Fotbal za mřížemi. Statham tu jako šílený násilník po většinu filmu působí jako horší bratříček Satanáše – jenom aby byl pasován do role brankáře. Kuriózní akční „zvrat“ a komická scéna v jednom přijdou v okamžiku, kdy se podíváme do jeho šílené hlavy a uvidíme, jak vidí sám sebe...

02) Staham vs. Rock (Rychle a zběsile 8)

Naopak poměrně nedávného data je masakrózní rvačka mezi Dwaynem „The Rock“ Johnsonem a Jasonem Stahamem, v níž si jdou jak sami po krku, tak zároveň procházejí masivní vězeňskou vzpourou... a ještě se snaží z lapáku i uniknout! Je to okamžik, který přímo rezonuje vtipem, davovou atmosférou a kreativním pojetím duelu. Kéž bychom se tak něčeho podobného kdysi dočkali u Arnolda a Slye!

01) Bitka v mazu (Kurýr)

Zlatou medaili si však musí odnést kultovní bitka v mazu, která osciluje někde mezi absolutním macho testosteronstvím a homoerotickou pornografií. Nestěžujeme si, jenom konstatujeme! Statham si tak v prvním Kurýrovi musí poradit s davy nohsledů, a protože po ruce nemá auto ani kvér, využije mazu. Černý olej, v němž se vyválí, z něj udělá kluzkého, leč nikoliv poddajného soupeře, a zbytek je už věcí choreografie, která je vtipná, komplexní i drsná zároveň!

Kurýr startuje na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama