VIDEO: Nabušený festival krátkých filmů Prague Shorts nabídne VR, zábavný bizár i horory!

To nejlepší ze světových krátkých filmů už brzy v pražských kinech!
Třináctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha slibuje nevšední zážitek - třeba VR nebo bizarní humor
Třináctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha slibuje nevšední zážitek - třeba VR nebo bizarní humor
Prague Short Film Festival / archiv

reklama

Krátké filmy zažívají v posledních letech zasloužený boom - točí je mnoho renomovaných režisérů a velký ohlas mají taky jejich festivalové přehlídky. A Praha se může chlubit jednou z nejlepších - pořádá ji totiž tým kolem KVIFFU, neboli Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Letos budou mít Shorty našlapanou hlavní soutěž, ale taky zajímavě postavené tématické bloky, z kterých nás okamžitě zaujala VR Zóna a hororově bizarní Brutal Relax Show.

VR Zóna

Nasaďte si sadu pro virtuální realitu a poznávejte nový způsob uměleckého vyjádření ve virtuálních světech. Ocitnete se v těle japonské robotické hračky (MIYUBI), poznáte hluboké pouto mladé dívenky s její matkou (Děvčátko se sirkami) nebo zjistíte, jak může "vypadat" slepota (Poznámky o slepotě: do temnoty).

Brutal Relax Show

Pro ty, kteří náročný pracovní týden rádi zakončí něčím ostřejším, namíchal festsival speciální brutálně relaxační koktejl. V průběhu sobotní noci prověří nervy, bránici i odhodlání.  A také rozšíří obzory. Život v detenčním táboře pro vyléčené zombie není peříčko, má ale i své světlé chvilky. Devět z deseti profesionálních vrahů vám potvrdí, že nejlépe se těla oběti zbavíte o Halloweenu... Nocí plnou šíleností odborně provede herečka Simona Babčáková! 

Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa míří do hlavního města. Představí se na 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se uskuteční v kinech Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna 2018.

Kompletní informace najdete na stránkách festivalu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!