6 nejšílenějších rolí Nicolase Cage: Ghost Rider je jenom začátek

Mistr šílenství se vrací!
Ghost Rider
Ghost Rider
Columbia Pictures

reklama

Sváteční konec roku na COOLu nebude úplně tradiční - a dokáže to i druhý Ghost Rider, který začíná už v neděli ve 20.00. Na první pohled tradiční komiksový film totiž do hlavní role staví pekelnického motorkáře, a navíc s tváří Nicolase Cage. Vzhledem k tomu, jak moc se Cage v poslední dekádě proslavil jako mistr psychopatického filmového herectví, je jasné, že tohle bude unikát - připomeňte si s námi ostatně nejslavnější případy, kdy nás Cage donutil vyprsknout popcorn z úst a vyškrábat si oči!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ghost Rider 2: Duch pomsty - upoutávka

06) Castor Troy/Sean Archer (Tváří v tvář)

Určitě bychom nešli tak daleko, abychom řekli, že Cage neumí hrát. Je však znát, že jeho herectví... zvládá několik málo poloh. A snad pro svůj kukuč a koulení očí (a diskutabilní výběr rolí) se Cage v řadě filmů předvedl jako dokonalý výběr psychopata. Není to však rozhodně jenom záležitost posledních let - už ve Tváří v tvář ostatně zvládl skvěle hrát jak nudného poldu, tak i šíleného zloducha.

05) Peter Loew (Polibek upíra)

Dobří režiséři se Cageova talentu "hrát" šílence zhostili s grácií - a dali mu zkrátka role šílenců. V Polibku upíra tak jako blázen přesvědčený, že se mění v krvosaje, dovedl předvést ukázkový kolaps na plátně. Nějak takhle by to vypadalo, kdyby Michelangelo byl namísto malíře hercem. A kdyby polykal neuroly jako lentilky...

04) Eddie (Nebezpečná hra)

Když už chcete Cageova umu využít, ale zároveň vás nebaví sledovat hysterické záchvaty na place den co den, je tu také možnost obsadit Nicolase do vedlejší role. Tak jako v devadesátkovém neonoiru Nebezpečná hra, kde Cage hraje psychopata Eddieho - a prakticky stejný typ postavy, jakou byl v Trainspottingu Bigsby s tváří Roberta Carlyla.

03) H. I. Donnough (Potíže s Arizonou)

Rovněž bratři Coenovi zjistili, že obsadit Cage do postav stabilních asi jako pražské mosty má rozhodně leccos do sebe. Ne nadarmo hraje v Potížích s Arizonou notorického recidivistu H.I Donnougha (čte se jako "Hi"...), který se spolu se svou ženou Holly Hunter rozhodne řešit neplodnost jediným logickým způsobem - krádeží cizího dítěte! No uvažte - něco takového bychom prostě Keanu Reevesovi nebo Brucei Willisovi v žádném filmu neuvěřili...

02) Johnny Blaze (Ghost Rider)

Cage sám říká, že v reálu chápe, že často hraje absurdní postavy absurdním způsobem. Hranice mezi sebeparodií a uměním je však tenká a plná hrůz. Jenom tak obdařený umělec jako Nicolas je tak s to hrát ve filmu motocyklového kaskadéra způsobem, který je objektivně děsivější než kostlivec s hořící hlavou na motorce z pekla.

01) Edward Malus (Rituál)

Konec dobrý, všecko dobré - než abyste museli vyhledat odbornou pomoc, raději přehlídku Cageovy krasojízdy utneme. A učiníme tak historickým výkonem ve filmu Rituál, kde se unikátním způsobem snoubila špatná zápletka, nevydařený remake a přehlídka hysterických záchvatů tak dobrá, že by si Cage zasloužil Nobelovu cenu za herectví. Jak se říká: bon apetit!

Ghost Rider 2: Duch pomsty začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

reklama