Podívejte se na 7 nejlepších scén s Paulem Walkerem

Paul Walker se uměl předvést i jinde než v rychlých a zběsilých filmech.
Rychle a zběsile
Rychle a zběsile
Universal pictures

reklama

Paul Walker je zpět – alespoň ve svém mladickém filmu Proud času, který začíná na Prima COOL již v neděli večer. Scífko o partě archeologů, kteří jsou strojem času přeneseni do 14. století a stoleté války, křičí podobnou mírou autenticity jako Paulovy další bijáky – především veleznámá série Rychle a zběsile. Proud času je tak jakousi odpovědí na otázku „Co by se stalo, kdybychom chtěli natočit sci-fi s Paulem Walkerem, ale zároveň bychom v něm chtěli mít i bitvy jako z Pána prstenů?“ Nebylo by to však poprvé, co Paulovy modré oči prodají takto maniakální premisu – sedm jeho vybraných scén vám to ukáže víc než cokoliv jiného.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Proud času - upoutávka

07) Oči jenom pro tebe

I když má tahle scéna z druhého Rychle a zběsile dnes již kapku černého humoru navíc, i kvůli jejímu novému životu po Paulově smrti ji musíme do přehledu zařadit. Již v původním filmu šlo totiž o jeden z šílených vrcholů snímků – okamžik, který prazvláštním způsobem vystihuje podstatu Paulových filmových frajírků. Stává se navíc málokdy, aby se do tak nevinné scénky vrstvily nové významy i roky po její premiéře...

06) Bratři v triku

Ještě než Paul začal jezdit Rychle a zběsile, střihl si Jízdu do pekel – thriller z roku 2001 byl podobně vysokooktanový, avšak podstatně ujetější. Paul si tu spolu se svým filmovým bratrem udělá legraci z osamoceného kamioňáka a ten jim to začne hořce a děsivě splácet. Po sérii Rychle a zběsile přitom může být poněkud překvapivé vidět Paula hrát s někým sex po vysílačce...

05) Kapitán fotbalového družstva

I když na osud moc nevěříme, těžko popřít, že se Paul Walker pro role hezounů za volantem doslova narodil. Jak jinak vysvětlit jeho první scénu z Městečka Pleasantville, v níž očaruje krásou a vitalitou všechny okolo – a činí tak z kapoty amerického bouráku? Dokonce i ve filmu, kde je duo cynických a sarkastických teenagerů ze současnosti teleportováno do starého, naivního amerického seriálu (proto to černobílé okolí a triviální postavy), dokáže Paul obměkčit srdéčko ironické hrdinky!

04) Jak ukrást lokomotivu

Vracíme se zpátky do série Rychle a zběsile, tentokrát na úvod pátého filmu. Touhle scénou velké vlakovo-automobilové loupeže přitom sága chytila druhý dech. Novou, rychlejší a zběsilnější podobu Rychle a zběsile do značné míry definovala právě tahle momentka. Vlaková loupež sama o sobě patří mezi nebezpečné kousky, ale zakončit ji srážkou vlaku s náklaďákem, skokem na sporťák a následně skokem ze sporťáku do vody, to je už pořádná porce adrenalinu!

03) Okamžik pravdy

Kořeny série Rychle a zběsile jsou přesto o fous komornější a dramatičtější. Tedy, ne snad, že by byly více nohama na zemi – únik z paluby kamionu, který předcházel velkému dilematu v prvním filmu, měl také svou porci kaskadérských kousků. Následné hořké odhalení, že je Paulův hrdina ve skutečnosti policejní důstojník, pak vytvořilo melodramatickou scénu, při níž se naštvanost Vina Diesela dala měřit v kilotunách!

02) Zběsilá přestřelka ve Zběsilém útěku

Krutě nedoceněná gangsterka Zběsilý útěk je dost možná Paulovým nejkrvavějším filmem – příběh mafiána, který dostane za úkol zbavit se zbraní spojených se smrtí poldů, ale svoji práci zvoře a rozjede řadu nešťastných příhod, je navíc korunován velkým odhalením. Paulův drsňák je tajný agent FBI – to jsme tedy od Paula Walkera nečekali! Nakonec tak není překvapivé, že ve finále filmu, čekaje na popravu, situaci brilantně otočí a přiměje dvě party mafiánů postřílet se mezi sebou!

01) Vyjížďka na věčnost

To vše již však odvál čas, Paulův neslavný konec, na nějž došlo v Rychle a zběsile 7, byl tečkou za jeho dráhou. Jeho hrdinové nikdy nebyli normální a Paul málokdy hrál v nudných filmech. Ale právě proto jsme jej vlastně měli rádi. Všechno, co nám od jeho poslední scény ze sedmého Rychlé a zběsile zbylo, jsou už jen vzpomínky. Připomeňte si proto Paula Walkera spolu s námi v jeho maniakální sci-fi Proud času.

Proud času začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!