VIDEO: Podívejte se, jak probíhal casting na princeznu Leiu! Zesnulá Carrie Fisher v něm doslova září!

Casting Carrie Fisher na roli princezny Lei
Casting Carrie Fisher na roli princezny Lei
Lucasfilm/Disney

reklama

Při vzpomínkách na život a dílo herečky Carrie Fisher, která včera podlehla následkům srdečního infarktu a navždy opustila všechny své blízké i nekonečné zástupy fanoušků, se na světlo světa (opět) dostalo originální video z castingu na roli princezny Lei.

Princezna v něm přesvědčuje Hana Sola, že svoji odměnu za útrapy při divoké cestě k základně rebelů určitě obdrží, jen co bude R2 v bezpečí a plány Hvězdy smrti se dostanou k těm správným rukou. Celkově proběhnou dvě zkoušky a s jejich výsledkem museli být filmaři včele s Georgem Lucasem spokojeni, vzhledem k tomu, že Carrie Fisher roli dostala.

Na její místo se přitom tlačilo spoustu mladých nadějných hvězd tehdejší doby (bavíme se o roku 1974-75), jako Amy Irving, zpěvačka a herečka Terri Nunn a také Jodie Foster! Foster, kterou znáte například z filmu Mlčení jehňátek, prý byla roli mnohem blíž než nakonec zvolená Fisher, ale kontrakt s Disney nedovolil filmařům ve snahách o Foster pokračovat.

Zajímavostí také je, že Fisher byla přijata jen za podmínky, že do natáčení shodí 5 kilogramů, což se s ohledem na dnešní podmínky, kdy herci často hubnou (i přibírají) desítky kilogramů, jeví jako malá oběť za nesmrtelnou slávu!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!