VIDEO: Podívejte se, jak vznikla digitální princezna Leia a admirál Tarkin v Rogue One! Oživí tahle technologie i další herce?

Digitální herci jako nástroj budoucí filmařiny? Vypadá to, že si budeme muset ještě chvíli počkat...
Speciální efekty v Rogue One
Speciální efekty v Rogue One
Disney

reklama

Jednou z obdivuhodných záležitostí, pojících se s filmem Rogue One, je i oživení, resp. omlazení několika herců za pomoci digitálních efektů. Nejvýraznější scéna si pro sebe samozřejmě uzurpovala mladá princezna Leia, na scéně se ale pěkných pár minut pohybuje Grand Moff Tarkin a také někteří piloti X-Wingů tak, jak vypadali v roce 1977.

Ačkoliv si asi umíte představit, jak taková rekonstrukce obličejů zřejmě probíhala, je rozhodně příjemné, podívat se na video, ve kterém proces vysvětlují sami zaměstnanci trikové společnosti ILM. Možná vás překvapí, že pro natočení byli vybráni skuteční herci, kteří svým obličejem připomínají své starší předobrazy, aby na nich mohla posléze proběhnout digitální „plastická“ operace.

Klíčem úspěchu je samozřejmě pokročilý face-capturing a následně skládání několika obrazů do sebe tak, aby působil co nejvěrněji. Bohužel, jak sami trikaři přiznávají, vytvořit digitální obraz něčeho tak důvěrně známého, jako je lidský obličej, je pořád nepředstavitelně složité a nutno uznat, že na výsledku je to stále znát.

Je proto nepravděpodobné, že by se v blízké budoucnosti roztrhl pytel s filmy, v nichž by hráli již dávno mrtví nebo zestárlí herci. V případě Tarkina se navíc musely některé scény opravovat okénko po okénku a i těch několik málo scén, kdy byl v Rogue One na plátně, trvalo dokončit nepřiměřeně dlouho.

Škoda…

reklama

reklama