Podívejte se na 7 nejlepších parodií Star Wars

Kdysi dávno, v jedné předaleké parodii.
Griffinovi ve stylu Star Wars
Griffinovi ve stylu Star Wars
FOX

reklama

Hvězdné války jsou fenomén, jakému není rovno. I proto by bylo s podivem, kdyby se nedočkaly mnoha parodií. Z historie filmu a telky známe dokonce tolik případů, že je potřeba oddělovat zrno od plev. Pojďte si tedy před premiérou Epizody I, která na COOLu začíná v neděli ve 20.00, připomenout ty nejlepší starwarsácké gagy!

07) Toy Story 2

Začneme něčím vlažnějším – relativně krátkou citací z druhého dílu Toy Story. Buzz Rakeťák tu zjistí, že zlovolný císař Zurg je, chvíle napětí, JEHO OTEC! Scéna má naštěstí později milé vyústění, když si spolu začnou házet míčkem. Tak to má být!

06) Robot Chicken – Star Wars III

Animák Robot Chicken se svými parodiemi Star Wars proslavil, celý zdejší humor ostatně na geekovskou strunu brnká tak mohutně, že by z toho klesla čelist i Jimmymu Hendrixovi. Segmentů věnujících se Hvězdným válkám bylo vícero, vyhrát však mohl jenom jeden…

05) Tag & Bink Are Dead

Všechny parodie našeho seznamu jsou filmy či seriály – s výjimkou Taga a Binka, kteří mají svůj původ v komiksu. Byla by však chyba je nezmínit – Tag a Bink jsou totiž polooficiální duo ničemů, kteří se „shodou okolností“ vyskytují v pozadí každé druhé filmové scény a pomáhají svou přítomností zdůvodnit scenáristické chybky. Duo rebelských vojáků, kteří se v maskování třeba omylem dostali po bok Dartha Vadera při obraně první Hvězdy smrti (proto TIE Fightery nic nestrefily) nebo nepřímo stáli u neslavné smrti Jango Fetta, si za svou nepříliš dlouhou existenci vysloužilo doslova kultovní popularitu.

04) Griffinovi – Blue Harvest

Když si vlastní Star Wars segmenty mohl dovolit Robot Chicken, opodál nemohli samozřejmě zůstat ani Griffinovi! Jejich tvůrci si v průběhu let vytvořili celou trilogii speciálů, nejlepší je však zřejmě první z nich – Blue Harvest. Celý film je totiž v podstatě převyprávěním původního bijáku, jenom s Griffinovými v hlavních rolích. Zní to děsivě, ale právě pro absurdní humor máme ostatně Griffinovi tak rádi.

03) Spaceballs

Existuje slušná šance, že i když vám název Spaceballs nic neříká, film znáte z pradávných televizních repríz – jako Vesmírná tělesa běžel mnohokrát i na nejrůznějších českých kanálech. Z mnoha příkladů okolo by se mohlo zdát, že jsou parodie Star Wars teprve moderní hobby, opak je však pravdou. Spaceballs, které vyšly už v roce 1987, to pohodlně dokazují.

02) Fanboys

Ne každá parodie musí být nutně burácivou burleskou. Fanboys disponují i poměrně temnými motivy. Tenhle doslova ze země vydupaný film popisuje story ohromného fanouška Star Wars, který má nevyléčitelnou rakovinu. Jeho přání je jediné – vidět chystanou novou epizodu Star Wars před tím, než zemře. Se svými kamarády se tak vydává na road trip, na jehož konci budou stát EMOCE.

01) Zamilovaný George Lucas

Tu největší, ačkoliv paradoxně méně známou pecku, jsme si však nechali až na konec. Jak indikuje název, tato parodie si bere na paškál samotného autora Hvězdných válek – dílem kvůli ovlivnění Zamilovaným Shakespearem a dílem pro natočení jen měsíc po Epizodě I, byl Zamilovaný George Lucas extrémně populární a dodnes nám klouže do krku, jako by byl namazaný máslem. Tedy luxusně!

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama