VIDEO: Při natáčení téhle scény z Pána prstenů málem zemřel představitel Aragorna! Co se stalo?

Tohle by jen tak někdo nedal...
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

Viggo Mortensen momentálně bojuje o Oscara za hlavní roli v dramatu Tohle je náš svět a z hlubin internetu se opět vynořují historky, které z něj dělají jednoho z největších borců na velkém plátně. Řadu z nich už jste určitě slyšeli, možná vám ale unikla story o tom, jak Vigga málem probodla hozená dýka.

Kdy k tomu došlo? Tahle nemilá událost se stala při natáčení Společenstva prstenu, konkrétně Aragornova duelu s Lurtzem. Hrozivý šéf Uruk-hai si měl vytáhnout z nohy zabodnutou dýku a hodit ji úplně mimo svého protivníka, přičemž by se v postprodukci do záběru přidělala dýka digitální, která by těsně minula Aragornovu hlavu a zabodla se do stromu. Lurtzův představitel Lawrence Makoare ale přes složitý make-up skoro nic neviděl a hodil dýku přímo na Vigga Mortensena, který naštěstí neváhal a „odpálkoval“ ji svým mečem.

Všichni si samozřejmě oddechli, tím ale příběh nekončí. Režisér Peter Jackson se totiž vykašlal na opakování scény a použil právě natočený záběr, takže je málem-osudná etuda s dýkou ve výsledném filmu. Chcete důkaz? Najdete ho ve 41. vteřině tohohle videa!

P.S. Při natáčení Dvou věží si Mortensen zlomil dva prsty, když kopal do helmy (záběr se také použil), a znovu mu šlo o život, když v těžkém brnění uplaval v divoké řece. Až se budou rozdávat Oscary za obětavost roli, měl by na jednoho mít přednostní právo!

reklama

reklama