Tohle bude nejlepší animák příštího roku! Trumfne i Tajný život mazlíčků

Nádherná práce od velmi osobitého režiséra.
Tajný život mazlíčků a Isle of Dogs
Illumination Entertainment/Fox Searchlight Pictures

reklama

Wes Anderson si vydobyl slávu Životem pod vodou nebo Grandhotelem Budapešť a teď se znovu vrací ke stop-motion animaci. Po velkém úspěchu Fantastického pana Lišáka totiž natočil komedii Isle of Dogs (Ostrov psů), jejíž hvězdné obsazení vydá na samostatný odstavec.

Nevěříte? Chyba. Za mikrofonem se totiž sešli Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton, Jeff Goldblum, Scarlett Johansson, F. Murray Abraham, Tilda Swinton, Yoko Ono, Frances McDormand, Bob Balaban, Harvey Keitel, Liev Schreiber a Greta Gerwig, což je prostě velká hlasová nádhera.

Čím nás oslní příběh Isle of Dogs? Jak vysvětluje první trailer, Anderson nás zavede do budoucnosti, kdy budou všichni psi deportováni na jediný ostrov. Pětice chlupatých hrdinů tam potká chlapce Atariho, jenž hledá svého ztraceného mazlíčka, a vydá se s ním na velké dobrodružství, které snad nenechá jediné oko suché.

Isle of Dog vypadá z debutové upoutávky skvěle a s klidem by měl strčit do kapsy kupu jiných zvířecích animáků. Jedinou špatnou zprávou je tedy datum premiéry, na niž si počkáme až do 14. června 2018!

reklama

reklama