VIDEO: Tohle jsou ty nejkrásnější filmové záběry všech dob! Viděli jste je všechny?

Absolutní masterpiece
Mad Max: Fury Road
Mad Max: Fury Road
Warner Bros.

reklama

Pokud jsou filmy vaším hobby, jistě jste jich už viděli nespočet. Pokud jsou ale filmy vaším hobby, a zároveň trpíte mírnou formou autismu (nebo se občas hodně nudíte a rádi si udržujete o různých věcech přehled), máte jistě svůj vlastní profil na jedné z oblíbených filmových databází a tím pádem víte přesně, kolik filmů či seriálů už jste vlastně viděli.

Tak či onak, snad každý správný filmový fanoušek po nějaké době začne oceňovat i víc, než jen pouhé příběhy a skvělou akci. Řeč je samozřejmě o vizuální stránce. Kamera a práce s ní je u filmů stejně tak důležitá, jako bezchybní herci a drahé kulisy. Většina z nás by si teď jistě vzpomněla na nějaký ten oblíbený filmový moment, kdy jste si v duchu říkali, jak nádherně tahle chvíle vypadala. Mně teď asi nejvíc vyvstává na paměti záběr na mladého Luka Skywalkera ve čtvrté epizodě Star Wars: Nová naděje, kterak stojí při západu slunce uprostřed rozléhající se pouště písečné planety Tatooine a zírá do obzoru.

bestshotsx2
Autor: Lucasfilm bestshotsx2

Každopádně je to jeden z mnoha příkladů. Pokud vás teď ale zajímá, co přesně tím mám na mysli a rádi byste se podívali i na další takové záběry, pak je následující video přesně pro vás. Najdete v něm svého favorita?

VIDEO: Nejkrásnější filmové záběry všech dob (část 1)

reklama

reklama