Nejdrsnější film roku je tady, z premiéry odešlo přes 100 lidí. Dokoukáte jeho trailer?

Už dlouho se nestalo, že by film vzbudil takovou vlnu znechucení.
Jack staví dům
Jack staví dům
IFC Films

reklama

Na filmovém festivalu v Cannes si odbyl premiéru dlouho očekávaný snímek kontroverzního  Larse von Triera s názvem Jack staví dům (The House That Jack Built). Vypraví o sériovém vrahovi (Matt Dillon), který pojímá své vraždění jako umělecké dílo.

Mnoho diváků v průběhu projekce opustilo sál. Otřesení se pak podělili o své zážitky – film je prý mučivý, krutý a vyvolává fyzickou nevolnost. "Odešla jsem, protože vraždění dětí není umění ani zábava," okomentovala na Twitteru novinářka Charlie Angela. Film je prý plný esteticky zobrazované brutality, jakou je třeba detailně natočená scéna amputace ženského prsu.

Reakce na film, který z traileru vypadá trochu jako ve všech směrech radikálnější obdoba Amerického psycha, jsou velice rozporuplné. Někteří ho považují za krutě znepokojivý výlet do nejtemnějších koutů lidské duše, jiní použili slova jako "nechutný, jedovatý odpad".

Sám režisér Trier se například přiznal, že mu bylo během natáčení mizerně a své deprese a úzkosti utápěl v alkoholu. Před sedmi lety byl dokonce z festivalu v Cannes vyhozen, když během tiskové konference žertoval, že je obdivovatelem Hitlera.

V jeho novém filmu si kromě Matta Dillona zahrála taky Uma Thurman nebo Bruno Ganz, který proslul právě rolí Hitlera ve filmu Pád třetí říše.

Jak na vás film z traileru působí?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!