VIDEO: Tyhle 2 zapomenuté Star Wars filmy opravdu nechcete vidět!

Kdysi dávno na jednom předalekém smetišti...
Některé Star Wars je lepší nevidět!
Některé Star Wars je lepší nevidět!

reklama

Od doby, co značku Star Wars převzalo studio Disney, se na nás řítí nejrůznější filmy ze světa předaleké galaxie. Po Rogue One se peče vlastní film z mládí Hana Sola, šušká se o další trilogii i nejrůznějších dalších odbočkách. Jenže existují i dva dávné díly ságy, na které tvůrci Star Wars vzpomínají jenom velice neradi…

Star Wars Holiday Special

První z nich je neslavný vánoční speciál z roku 1978. Jedná se o televizní film, který byl vytvořen čistě jako série muzikálových skečů takové „kvality“, až z ní miliony hlasů vykřikly hrůzou. V Holiday Special by klidně mohl Vladimír Menšík vyprávět vtipy, a šlo by o tu kvalitnější část podívané.

Přitom papírově je tu relativně zajímavá zápletka – nejenže se podíváme na Kashyyyk, Žvejkovu domovskou planetu, ale poprvé je tu dokonce představen i Boba Fett! Představení Žvejkovy rodiny má však k dokonalosti daleko, a paleta muzikálových kreací sice netahá za uši, za duši však taky rozhodně ne – zkuste si představit, jak by to vypadalo, sledovat na Vánoce speciální příběh motající se jenom kolem zpívajícího Jar-Jara a máte solidní povědomí o výsledku. Na internetu lze zhruba během dvou sekund najít celý vánoční speciál v plné "kvalitě". Udělejte s touto informací, co uznáte za vhodné...

 

Caravan of Courage: An Ewok Adventure

I něco lepší – relativně řečeno – je pak druhý raději pozapomenutý biják z Endoru, tedy domovské planety Ewoků. Jedná se vlastně o dvojici filmů, první Caravan of Courage: An Ewok Adventure z roku 1984 a druhý Ewoks: The Battle for Endor vydaný rok na to. Společné jim jsou nejenom žvatlající chlupaté koule, které patří za to nejhorší, co se objevilo v původní trilogii, ale také hlavní lidští hrdinové. Tedy, do jisté míry.

Jako televizní film totiž první biják ukazuje příběh dvou dětí, které na Endoru hledají své rodiče ztracené při havárii. Už to je recept na teror – kvalita dětských herců má často daleko ke Stranger Things, a příliš mnoho scén Caravan of Courage doslova tahá za oči. Jak se v pokračování rodiného dobrodružství filmaři rozhodli tento neduh změnit? Hned v úvodní scéně zabili celou rodinu (!!!) krom nejmenší holčičky („shodou okolností“ také nejhorší herečky) a omotali pokračování kolem ní. S takovými nápady věru není s podivem, že levobočky ságy Star Wars měly až dodnes tak špatnou pověst.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama