Podívejte se na 7 nejlepších akčních scén z X-Menů

Nebojte se, nechybí ani Deadpool!
X-Men
X-Men
20th Century Fox

reklama

Film, který to všechno začal, je zpátky. V neděli večer na Prima COOL startují X-Meni z roku 2000, k nimž se datuje počátek moderní éry komiksových adaptací. Za poslední roky nás tahle série o nadaných mutantech dovedla mnohokrát překvapit nejen myšlenkami, ale samozřejmě i akcí. Se slzou v oku jsme vzpomněli na ty nejlepší bitky, řežby a přestřelky.

07) Deadpool má 12 kulek

Film: Deadpool

I když je Deadpool spíše levobočkem x-menovské série, nemohli jsme si přesto nechat utéct jeho nejslavnější akční scénu vůbec. Wade je prostě frajer na entou a umí si i rozdávání headshotů náležitě užít – a my s ním!

06) Wolverinův život

Film: X-Men Origins: Wolverine

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že úvodní titulky pokrývající život Wolverina a Sabretootha během několika válek (včetně druhé světové) byly nejlepší část celého prvního Wolverinova filmu. Kdo by nakonec nechtěl vidět něco jako Zachraňte vojína Ryana, v němž však pobíhá nesmrtelný voják s čepelemi v rukách!

05) Útok na školu

Film: X-Men 2

Zatímco akce v prvních X-Menech nebyla až tak převratná, dvojka nastavila velmi vysokou laťku svým střetnutím reálných kulis s komiksovým světem. Okamžik, kdy speciální jednotky začnou obsazovat Xavierovu haciendu, se řadí přesně mezi ně – není totiž úplně jasné, komu v takovém okamžiku vlastně fandit...

04) Honička s motorkama

Film: Logan: Wolverine

Možná nejlepší x-menovský biják se ve své drsnosti notně inspiroval u Deadpoola, namísto legrační akce se však zhlédl spíše ve westernech, road movies a Potomcích lidí. I tak relativně triviální scéna jako honička limuzíny, motorek a vojenských džípů tak v dobrém provedení (a jen se špetkou sci-fi prvků) dovedla divákům vzít dech!

03) Quicksilver v Pentagonu

Film: X-Men: Budoucí minulost

Když však X-Meni naopak předvedli horu sci-fi elementů, výsledek dovedl být rovněž fenomenální! Quicksilver se v Budoucí minulosti předvedl jako polobůh schopný vyřešit většinu filmových zápletek svou makabrózní rychlostí – pokud tak však učinil jenom jednou za čas, byli jsme mu to ochotni nejen odpustit, ale přímo sežrat i s navijákem.

02) Frankensteinovo monstrum

Film: X-Men: První třída

Už jsme zmiňovali, že X-Meni často čerpají energii z toho, že superhrdiny a jejich schopnosti postaví do kontextu nějakého reálného problému. Okamžik, kdy Magneto de facto popraví trojici nácků, veteránů vyhlazovacích táborů, patří mezi ty nejlepší. Jeho spravedlivá pomsta je dodnes mrazivá a přesně vystihuje jeho mnohdy až přílišnou nekompromisnost!

01) Nightcrawler v Bílém domě

Film: X-Men 2

Zdaleka nejvíce však ono kolidování X-Menů s realitou zafungovalo, když se objevilo poprvé na počátku druhého dílu. Chvíle, kdy (Strykerem ovládaný) teleportující se Nighcrawler zastihne tajnou službu bránící Bílý dům naprosto nepřipravenou a skoro zlikviduje samotného prezidenta, uměla divákům vyčarovat na rtech blaholibý úsměv. Tohle nebudou žádní hrdinové v pláštěnkách řešící nezemské zápletky, ale něco skoro až povědomě známého!

Komiksová klasika X-Men začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama