Vrátí se Darth Vader? 6 věcí, které víme o dalších Star Wars!

Další akční sci-fi dorazí ještě letos!
Star Wars Rogue
Star Wars Rogue
Lucasfilm

reklama

1) Kdy bude premiéra?

Viděli jste sedmou epizodu Star Wars a těšíte se na osmou? Ta bohužel dorazí až v prosinci 2017, v tuhle chvíli by vás ale měl zajímat 15. prosinec 2016. Už za necelý rok totiž v kinech uvidíme Rogue One: A Star Wars Story, první spin-off z předaleké galaxie. Poprvé si tak dáme pauzu od rodiny Skywalkerů, pořád by nás ale mělo čekat epické dobrodružství plné přestřelek s Impériem.

Rey Skywalkerová? A co takhle Rey Kenobiová?

Jaký je skutečný původ Rey ze Star Wars? Internetem se šíří zajímavá teorie...

2) Co víme o zápletce?

Rogue One se bude odehrávat pár měsíců před čtvrtou epizodou Star Wars, vrátíme se tedy před úplně první natočený film, ve kterém se Luke, Han a Leia snažili zničit Hvězdu smrti. Pamatujete si, jak se Darth Vader celou dobu honil za ukradenými plány mocné bitevní stanice? Právě ty bude v Rogue One krást speciální jednotka rebelů, již povede sličná pilotka z první fotky.

02 A Star Wars Story: Rogue One 2016
Autor: Lucasfilm 02 A Star Wars Story: Rogue One 2016

3) Kdo se postaví před kameru?

Hlavní hrdinku Rogue One si zahraje Felicity Jones, kterou možná znáte jako ženu Stephena Hawkinga z Teorie všeho, po jejím boku pak bude stát kupa zkušených kolegů. Diego Luna se objevil třeba v Terminálu a Rize Ahmeda můžete znát z loňského Slídila, na první fotce jim potom sekundují dvě asijské hvězdy – Jiang Wen a mistr bojových umění Donnie Yen. Dál se ve filmu objeví dánský elegán Mads Mikkelsen, držitel Oscara Forest Whitaker nebo Alan Tudyk z Firefly, jenž namluví a "nahýbe" zatím nespecifikovaného mimozemšťana. A co nějaký záporák? Téhle role se zhostí Ben Mendelsohn (byznysmen Dagget z Temný rytíř povstal), v pozadí se nicméně objeví i jeden ohromně slavný arcipadouch...

Star Wars USA tržby

Star Wars jsou nej filmem americké historie! Kolik vydělaly a koho překonaly?

4) Zastaví se i Darth Vader?

Ano, Rogue One se bude chlubit přítomností Dartha Vadera! Podle posledních drbů nás možná čeká něco víc než pár "telefonátů" s jeho hologramem, v tuhle chvíli ale víme jen to, že Vader dorazí a bude tahat za nitky v pozadí. V podstatě tedy dostaneme přímý prequel čtvrtých Star Wars, což je pro fanoušky původní trilogie skvělá zpráva.

Rogue One concept art
Autor: Lucasfilm Rogue One concept art

5) Kdo se postaví za kameru?

Rogue One se odpíchne od scénáře Garryho Whitty (Kniha přežití) a Chrise Weitze (Jak na věc, Popelka). Pomocnou ruku prý filmu podal i Christopher McQuarrie (Mission: Impossible – Národ grázlů) a režie se ujme Gareth Edwards, jenž nám nadělil předloňskou Godzillu. Tvůrčí tým samozřejmě zachová poetiku původních příběhů, zároveň nás ale čeká velký žánrový posun. Rogue One totiž bude válečný film obtočený kolem zásadní krádeže, nemluvě tom, že se v něm neobjeví žádní Jediové. Prostě dostaneme o něco drsnější sci-fi podívanou, v níž se bude praktikovat pouze agresivní vyjednávání.

Čeká nás jedna sci-fi nádhera vedle druhý!

Vetřelec 5 vs. Star Wars: 10 nejočekávanějších sci-fi filmů

6) Kdy uvidíme první trailer?

Produkční firmu Lucasfilm má pod palcem studio Disney, které před pár lety koupilo i Marvel. První trailer Rogue One nás tak zřejmě čeká 5. května s premiérou třetího Kapitána Ameriky. Že je to zatraceně daleko? Pro někoho určitě. O to víc vás ale potěší, že si hned teď můžete dopřát kratičký teaser ze Star Wars Celebration v Anaheimu!


Rogue One: A Star Wars Story dorazí do českých kin 15. prosince 2016. Dejte v diskuzi vědět, jestli se těšíte, nebo ne!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!